*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه بین الملل    شماره خبر: ٣١٨٦٩٠     ١٥:٣٩ - 1392/02/15     واکنش کاربران عرب به اظهارات امام جمعه تهرانشیخ ایرانی راست می‌گوید ارسال به دوست     نسخه چاپي


  واکنش کاربران عرب به اظهارات امام جمعه تهرانشیخ ایرانی راست می‌گوید

  واکنش کاربران عرب به اظهارات امام جمعه تهران 


  من سنی هستم اما سخن امام جمعه تهران که این جماعت را صهیونیست میداند صد در صد صحیح است وگرنه چرا این تکفیری ها به مساجد از جمله مسجد اموی حمله میکنند در حالی که ملت سوریه در طول این سالها این مسجد را حفظ کرد تا اینکه این جنایتکاران آمدند... 

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، روزنامه القدس العربی چاپ لندن، سخنان آیت الله امامی کاشانی امام جمعه تهران درباره صهیونیست بودن سلفیهای تکفیری را منتشر کرد و آن را در پایگاه اینترنتی این روزنامه نیز قرار داد. واکنش تعدادی از کاربران به این اظهارات، جالب توجه است:

عبدالرحمن از الجزایر

با تاسف میگویم که اینها در قساوت نسبت به مسلمانان بدتر از صهیونیست ها هستند و در تخریب و نابودی اسلام بدتر از یهود هستند.

آمریکا سلفی ها را به کار گرفته

اسماعیل محمود

با اینکه من لائیک و مخالف هرگونه درگیری دینی یا مذهبی هستم، اما سخن ایشان کاملا مطابق واقع است زیرا تکفیری ها هیچ برنامه سیاسی به جز قتل و کشتار و تخریب ندارند و این همان برنامه صهیونیسم جهانی در بسیاری از مناطق است. آمریکا هم از زمان دهه هفتاد تاکنون آنها را به کار گرفته و حتی قبل از آن هم در زمان عبدالناصر این جماعت را به کار گرفت که باعث میشود سخن این خطیب راست و درست باشد.

اسلام از این صهیونیست های جدید بیزار است

مختار

به خدا سوگند من سنی هستم، اما سخن امام جمعه تهران که این جماعت را صهیونیست میداند صد در صد صحیح است وگرنه چرا این تکفیری ها به مساجد از جمله مسجد اموی حمله میکنند در حالی که ملت سوریه در طول این سالها این مسجد را حفظ کرد تا اینکه این جنایتکاران آمدند و آن را ویران کردند. آنها همچنین هیچ حرمتی برای صحابی رسول خدا(ص) قائل نشدند و او را نبش قبر کردند و استخوان های او را از قبر خارج کردند. گناه این صحابی رسول خدا چیست که باید قبر او را بشکافند و استخوان های او را خارج کنند؟ اسلام از این صهیونیست های جدید بیزار است و باید از بین بروند.

*تکفیری‌ها درندگان وحشی

محمد

لقب صهیونیست برای آنها کم است. یک صهیونیست هیچگاه برادر خود را سر نمیبرد و به همسر او بی احترامی نمیکند و کودکان او را آواره نمیکند و قبر یکی از اجداد او را نمیشکافد تا پیکر او را برباید. تکفیری ها چیزی نیستند مگر درندگان و وحشی هایی که انسان نیستند تا چه رسد به اینکه مسلمان باشند.

حسن

خطاب به سخنران: عجب مؤمنی هستی

شیخ ایرانی راست می گوید

نقم

به خدا سوگند این تکفیری ها از خارج و کشورهای دیگر آمده اند و انسان های ساده را فریب میدهند. این شیخ ایرانی راست میگوید.

ام زکی

آنها مردگانی متحرک هستند. که عقل آنها مرده و فکر نمیکنند و دل های آنها نیز مرده و رحم و مروت ندارند. صهیونیست ها با تمام توان به سود دین و نژاد و ملت خود عمل میکنند، اما این تکفیری ها به هیچ چیزی پایبند نیستند و کارهای آنها نشان میدهد که دشمن اسلام و دین و تاریخ اسلام و مسملانان هستند و قبل از آنکه دیر بشود باید جلوی آنها گرفته شود.

آنها ادعای اسلام دارند اما دروغ میگویند

Moad

این گروه گمراه از مسلمانان علیه منافع امت رفتار میکنند تا اربابان صهیونیست خود را راضی کنند، اما هرگز موفق نمیشوند. خدا آنها را رسوا کند زیرا افرادی نادان هستند و هر کس هم که از آنها پیروی کند گمراه است. آنها ادعای اسلام دارند اما دروغ میگویند.

محمود

متاسفانه تفکرات افراطی جوانان را فریب میدهد و برخی به سادگی آنها را به کار میگیرند

عثمان سالم العزاوی از عراق

به خدا سوگند راست گفتی. آنها برادر 18 ساله ام را جلوی چشمان من و پدرم سر بریدند. و انسان های بی گناه زیادی را سر بریده اند.

محمد الخالد

اینها بدتر از صهیونیست ها هستند. آنها تاکنون لااقل 100 هزار سوری را به نام اسلام کشته اند

ابو محمد

بله آنها صهیونیست و بدتر از صهیونیست هستند. صهیونیست ها از زمانی که در 60 سال پیش فلسطین را اشغال کردند، کارهایی همچون کارهای وهابیت سلفی انجام نداده اند. این تکفیری ها به هر منطقه ای که پا میگذارند اولین کاری که انجام میدهند تخریب مساجد است زیرا مادر نجسی(استعمار انگلستان) که آنها را در حجاز زاییده، همان است که صهیونیست ها را نیز به دنیا آورد.

النشاشیبی از فلسطین

اسلام دین محبت به انسان است.. و مخاطب اسلام عقل است.. اسلام دین عمل است.. و خداوند سبحان حاکم بر افعال و اعمال انسان است. بیایید مؤمن باشیم. ما باید برادران خود را دوست بداریم. چرا که پیامبر فرمود، مؤمن نیستید مگر اینکه آنچه را که برای خود دوست دارید برای برادر خود نیز دوست بدارید. اسلام یک دین وسیع و همه گیر است و متعلق به عرب و گروه خاصی نیست.

در شهرهای شیعی احساس امنیت می کنیم

عثمان سالم العزاوی از عراق

من یک سنی از موصل هستم. اما باید منصف باشیم. آیا تندوران شیعه کاری همچون کارهای این سلفی ها انجام میدهند؟ آیا آنها خود را وحشیانه منفجر میکنند تا انسان های بی گناه را بکشند؟ ما هرگاه به شهرهای شیعی میرویم احساس امنیت میکنیم، اما از زمانی که سلفیه به عراق آمدند به ما گفتند، به شیعیان روافض بگویید. من یک دوست شیعی داشتم که با من در یک مسجد نماز میخواند و بعد از سخنرانی یک شیخ سلفی دیگر نتوانست در این مسجد نماز بخواند در حالی که ما پیش از این به راحتی با شیعیان ازدواج میکردیم. این همه کینه برای چیست؟ ایران چقدر از خودش حسن نیت نشان داد، اما شما با اسراییل رابطه برقرار کردید و گفتید دشمن ما شیعه است و اکنون هم همگی برای جنگ با محور مقاومت، یعنی ایران و سوریه و حزب الله جمع شده اید، گویی ما اهل سنت برادران اسراییل هستیم. از رسول خدا خجالت نمیکشید که فرمود: واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا

عائشه بوبکر از اتیوپی

شما شاهد بودید هنگامی که گروه جهانگردان ایرانی برای بازدید از آثار باستانی به مصر آمدند، دنیا فریاد گسترش تشیع را سر داد و فراموش کرده اند که یهودی ها به راحتی در مصر میچرخند. سلفی ها از چه میترسند؟؟ زیرا کارهای آنها همه را خسته کرده و آنها می‌ترسند اوضاع علیه آنها بشود. باز خدا را شکر که مانع اعمال حج شیعیان نمیشوند. رسول خدا با اخلاق و اعمال خود مردم را به اسلام جلب کرد، اما شما را به خدا شما چه کردید؟ گناه صحابی رسول خدا چه بود که قبر او را شکافتید؟ آیا این اخلاق مسلمان است؟

حمید

شکست تکفیری ها و پایان کار آنها نزدیک است

حمیده از بحرین

من از خوانندگان هر روز القدس العربی هستم. از شما میپرسم اگر یک شیعه به مصر بیاید و بگوید من شیعه هستم چه اتفاقی می افتد و سلفی ها چه میکنند؟ حال اگر یک مصری سنی به ایران بیاید شیعیان با او چگونه رفتار میکنند؟ من فکر میکنم آن شیعی که به مصر رفته سالم بر نمیگردد زیرا آنها گمان میکنند از اسراییل آمده و با فریاد الله اکبر به او حمله میکنند.

توصیه به قرضاوی

انس محمد از هلند

به خدای بزرگ من از کار اینها در حیرتم به سبب فتواهای کسانی که خدا را عالم مینامند و در دربار سلاطین پرسه میزنند. آنها در گذشته مردم را علیه آمریکا دعوت میکردند و امروز میشنویم که قرضاوی آمریکا را برای حمله به اسد تشویق میکند. آیا این درست است؟ اما من به او میگویم اگر مردم از تو استفتا میکنند تو هم از قلب و وجدان خود استفتا کن.

احمد المختار

من یک عرب مسلمان هستم و به سخنان شیخ این را اضافه میکنم که، این تکفیری ها آدمکش های جنایتکاری هستند و آنها و حامیان آنها نوکران صهیونیست ها هستند. تمام عرب و مسلمان ها نباید به اینها رحم کنند و در آخرت هم جای آنها جهنم است.

هناء بکر العامری

ما از موصل هستیم و شیعه و سنی و مسیحی با هم زندگی میکردیم و هیچگاه چنین مشکلی ندیدیم. ما هرگاه نزد برادران مسیحی به مهمانی میرفتیم به ما مرغ میدادند تا با گفتن بسم الله آن را ذبح کنیم تا آن را بپزند و ما از آن بخوریم و همه بر یک سفره بنشینیم و هنگامی که برای تجارت به جنوب نزد دوستان شیعه شوهرم میرفتیم، بسیار به ما احترام میگذاشتند و آنها هم پیش ما می آمدند، اما پس از اشغال عراق توسط آمریکا، آمریکایی ها این سلفیه جدید را به عراق آوردند و اوضاع طوری شده که هرگاه از خانه بیرون میرویم نمیدانیم آیا زنده به خانه برمیگردیم یا مرده؟ یک روز دیدم سلفی ها بچه ای را جلوی مادرش سر میبریدند.. چرا اینگونه شده ایم؟آیا خون مسلمانان اینقدر بی ارزش شده؟...


 


خروج
پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٣
 
اوقات شرعی
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir