یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ |۲۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 23, 2020
حجت الاسلام رحیمیان

حوزه/ تولیت مسجد مقدس جمکران اساسی‏ترین کار نظام اسلامی برای مصون ماندن جامعه در برابر تهاجم فرهنگی شیطان را گسترش فرهنگ قرآنی و زمینه سازی برای انس بیشتر مردم با سنگر مساجد عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان در اردوی جهادی مسئولین قرآن و عترت محلات شهر تهران که در مسجد مقدس جمکران برگزارشد با اشاره به آیه 30 سوره مبارکه فرقان و شکایت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله) از قوم خود به خاطر مهجور ساختن قرآن، گفت: کسانی که در خدمت قرآن هستند و تلاش می کنند قرآن و احکامش از مهجوریت خارج شود جزء این دسته نخواهند بود.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به تهاجم فراگیر فرهنگی دشمن اظهار داشت: در روایات آمده است زمانی فرا می رسد که از آسمان آفات، تباهی و فساد بر جامعه بشری فرو می‏ریزد که مصداق بارز آن در عصر حاضر امواج فراگیر ماهواره و اینترنت است.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان ادامه داد: بر اساس این روایات راه مصون ماندن از تباهی و آفات، پیوند مستحکم با قرآن و مسجد است، زیرا کسی که به نور قرآن منور و آمیخته با وحی الهی شود و آنکس که با خانه خدا و جماعت نمازگزار پیوند داشته باشد بی شک از آسیب مصون خواهد ماند.

وی با اشاره به تفاوت جنگ نظامی با جنگ فرهنگی گفت: در جنگ نظامی جسم افراد هدف حمله است و هر کس مورد اصابت تیر قرار گیرد به مقام ایثارگری و شهادت نایل می‏شود، اما در جنگ فرهنگی آن کس که مورد اصابت حملات دشمن قرار گیرد نابود و تباه می‏شود.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان در ادامه اساسی‏ترین کار نظام اسلامی برای مصون ماندن جامعه در برابر تهاجم فرهنگی شیطان را گسترش فرهنگ قرآنی و زمینه سازی برای انس بیشتر مردم با سنگر مساجد عنوان کرد.

وی اظهار داشت: در روایات بسیاری آمده است «زمانی که فتنه فراگیر شد بر شماست که به قم و اطراف آن پناه ببرید» و این روایات از زمانی که قم پایگاه نشر معارف الهی و اهل بیت(علیهم السلام) خواهد شد، خبر می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان افزود: این روایات بیش از 100 سال قبل از احداث مسجد مقدس جمکران بیان شده اند که به گفته بزرگان عبارت اطراف و نواحی قم که در آنها ذکر شده به احداث این مسجد مقدس در اطراف شهر قم اشاره دارد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه با اشاره به انس حضرت امام(ره) با قرآن کریم عنوان کرد: امام خمینی(قدس سره) روزانه یک جزء و در ماه مبارک رمضان هر روز حداقل سه جزء قرآن تلاوت می کردند.

وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به خانواده های شهدا در خصوص اهمیت قرآن گفت: مقام معظم رهبری در مقام نصیحت به خانواده‏های شهدا می‏فرمودند: نباید روزی بر شما بگذرد مگر آنکه در آن روز حتما مقداری قرآن تلاوت کنید، ضمن آنکه هر مقدار قرآن می خوانید سعی کنید در معنای آن نیز تدبر داشته باشید تا معرفتی از قرآن دریافت کنید.

بر اساس اعلام مسجد مقدس جمکران،حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان در پایان یادآور شد: مقام معظم رهبری توصیه می‏فرمودند: آن مقدار از قرآن را که تلاوت و تدبر می‏کنید به نیت بهره‏برداری و هدایت خودتان باشد و نه برای هدایت دیگران، چرا که اگر خودتان به نور قرآن آراسته و هدایت شوید، آنگاه دیگران نیز از شما بهره‏مند و هدایت خواهند شد و الا قرائت و تدبر قرآن به نیت هدایت دیگران نه برای خودتان فایده‏ای خواهد داشت و نه برای دیگران.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =