چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |١٦ صفر ١٤٤١ | Oct 16, 2019
روستاآزاد

حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم از برگزاری کنگره شعر اهل بیت(ع) ویژه علما و طلاب اهل سنت و شیعه سراسر کشور در گرگان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجتالاسلام سعید روستا آزاد، امروز صبح در جمع خبرنگاران گفت: یکی از برنامه های مهم معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برگزاری کنگره شعر اهل بیت(ع) است.

وی افزود: این کنگره شعر ویژه علمای اهل سنت و شیعه در سراسر کشور وطلاب شیعه و سنی،هفده آذرماه سال جاری در شهرستان گرگان استان گلستان برگزار خواهد شد و از برگزیدگان این همایش نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

حجت الاسلام روستا آزاد بیان داشت: گروه هدف این کنگره شعر نیز علمای شیعه و سنی در استانهای 16گانه کشور هستند تا در این کنگره ابراز عشق و ارادت خود را به ساحت اهل بیت(ع) به منصه ظهور برسانند.

معاون فرهنگی  تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: علمای شیعه و سنی در محور قرآن و اهل بیت(ع) با هم مشترک هستند ودر طول تاریخ آثار بسیاری بخصوص از سوی علمای اهل سنت در حقانیت اهل بیت(ع) نگاشته شده است.

وی افزود: عشق و علاقه و ارادت مردم اهل سنت نسبت به اهل بیت(ع) کمتر از ما نیست و در ماه محرم شاهد برگزاری مراسمات باشکوه اهل‌سنت در شهادت امام حسین(ع) هستیم.

حجت الاسلام روستاآزاد بیان کرد: با نفوذ تکفیری ها و کشتار مسلمانان وفعالتر شدن جبهه های رسانه ای وهابیت تکفیری مشکلات بسیاری بر مسلمانان وارد شد، ولی یکی از مهمترین ویژگی های مثبت این مسئله وارد شدن علمای اسلامی در یک اجماع واحد علیه وهابیت و تکفیر بود.

وی گفت: کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری محملی شد تا علمای اهل سنت و شیعه بیشتر بر درک متقابل از هم برسند و با محوریت قرآن و اهل بیت(ع) بر دشمنان فائق آیند؛ شیعیان هم باید بدانند که تسنن نسبت به اهل بیت(ع) ارادت ویژه ای دارند و نباید آنها را به چشم دشمنان اهل بیت(ع) نگاه کرد.

بر اساس این گزارش در ادامه، علی سلیمانی مدیرمرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیزگفت: در این همایش 447اثر به دبیرخانه کنگره رسید که این آثار از 160نفر به دبیرخانه ارسال شد؛ 120اثر از سوی علمای اهل سنت به این همایش واصل شده است.

وی گفت:این کنگره در بین 16استان کشور که دارای بافت جمعیتی مذهبی شیعه و سنی هستند و علمای شیعه و سنی در این شهرها حضور دارند برگزار شده است.

مدیرمرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآورشد: یکی از مهمترین برنامه های این همایش حضور و سخنرانی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل برگزاری این کنگره است.

وی گفت: سخنرانی آیت الله نورمفیدی و استاد محمدعلی مجاهدی دبیر کنگره شعر آیینی از دیگر بخش این برنامه است.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =