دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 24, 2020
حکمت ناب

حوزه/ آیت الله انصاری شیرازی درکتاب «حکمت ناب» آمیزه‌ای از اخلاق و عرفان دینی را مبتنی بر مبانی اندیشه اسلامی و معارف بزرگ و شگرف مذهبی را برای طلاب و فضلا به یادگار گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، مجموعه مباحث این کتاب، سلسله گفتارهای اخلاقی  مرحوم آیت الله انصاری شیرازی است که در شماره ‌های متمادی هفته نامه افق حوزه منتشر شده  و به صورت کتابی مستقل توسط انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به چاپ رسیده است.

کتاب «حکمت ناب» در چهل درس تنظیم شده و عناوینی چون «عالم ملکوت»، «اسلام دین برتر»، «دین  پیشرفت»، «عمل به علم»، «امنیت و سلامتی»، «هدایت الهی»، «مقام یقظه و بیداری»، «مقام توبه»، «مقام انابه و بازگشت»، «مقام تفکر» و ... در آن درج شده است.

آیت الله انصاری شیرازی که از جمله اساتید اخلاق مبرز حوزه‌های علمیه، فقیهی متأله و از زمره شاگردان برجسته حضرت امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی بود که در این سلسله گفتارهای اخلاقی، مجموعه ای سترگ و ارزشمند را در حوزه اندیشه اسلامی و اخلاق معرفت آمیز دینی، عرضه نموده است.

آن مرحوم که خود از اهالی معرفت و معنا بود، عمری بابرکت را در سایه علم دین و حقایق آیین، به کسب معرفت و انتشار نور اخلاق صرف نموده؛ و با مجاهدت به  تبلیغ و ترویج مکتب اهل بیت (ع) و تربیت شاگردانی مبرز پرداخت.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =