دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ |۲ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 27, 2020
حضور نماینده آیت الله العظمی سیستانی در مرکز اسلامی هامبورگ

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی ضمن حضور در مرکز اسلامی هامبورگ و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از نزدیک با فعّالیت های مسجد امام علی علیه السلام هامبورگ آشنا شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در روزهای یکشنبه و دوشنبه اوّل و دوم نوامبر 2015 ضمن حضور در مرکز اسلامی هامبورگ و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از نزدیک با فعّالیت های مسجد امام علی علیه السلام هامبورگ آشنا شد.

وی ضمن بازدید از بخش­های مختلف مرکز اسلامی، مسجد امام علی (ع) گفتگوهای صمیمی را با مسئولین برخی از بخش­ها در رابطه با فعّالیت­های سالانه مرکز، برنامه­ های مذهبی، چاپ کتب، نشریات اسلامی و نیز برنامه های دیالوگ با سایر ادیان و مذاهب داشت.

دیدار و گفت و گو  با طلّاب و اساتید حوزه علمیه هامبورگ

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی عصر روز یکشنبه با حضور در جمع طلّاب و اساتید حوزه علمیه هامبورگ دیدار و گفتگویی صمیمانه را با آنها داشتند. در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترابی مسئول آکادمی اسلامی آلمان و حوزه علمیه هامبورگ توضیحاتی را در رابطه با سیر فعالیت های حوزه از بدو افتتاح و نیز برنامه های آن در سال تحصیلی جدید ارائه نمود.

وی همچنین بعد از نماز مغرب و عشا جلسه با جمعی از شیعیان مقیم هامبورگ از ملیت­های مختلف دیدار و گفتگو کرد.

حضور در جلسه هیئت مدیره اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی صبح روز دوشنبه نیز با حضور در جلسه هیئت مدیره اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ­های شیعه، ضمن ابراز خرسندی از فعّالیت های این اتحادیه، از آن به عنوان یک ظرفیّت بسیار مناسب برای حل مشکلات شیعیان اروپا و نیز تجمّع و تبادل نظر روحانیّون شیعه مقیم اروپا یاد کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =