شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ |٢١ محرم ١٤٤١ | Sep 21, 2019
بازید آیت الله اعرافی از مرکز فناوری اطلاعات و حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های

حوزه/ «سامانه صفیر» با هدف پیشرفت و تسریع در فعالیت ها، برای ارتباط با مدیر حوزه های علمیه طراحی شده است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام طیب حسینی، امروز در بازید آیت الله اعرافی از مرکز فناوری اطلاعات و حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های علمیه به تشریح طراحی «سامانه صفیر» از سوی روابط عمومی حوزه پرداخت و گفت: کارکرد این سامانه برقراری ارتباط مستقیم طلاب، پژوهشگران، محققین و اساتید حوزه با مدیر حوزه های علمیه است.

مسئول روابط عمومی حوزه های علمیه افزود: سامانه صفیر با هدف تسریع بهتر و بیشتر در کارها، به نتیجه رسیدن مشکلات و معضلات مطرح شده از سوی طلاب و بیان انواع انتقادها و پیشنهادها و ایده و نظریه پردازی ها و ارتباط مستمر و مستقیم با شخص مدیر حوزه در سال 93 طراحی شده است.

کلیک کنید

سامانه سفیرـ سامانه ارتباطی طلاب با مدیر حوزه های علمیه

وی با بیان این که ایده اولی این طرح از سوی روابط عمومی این مرکز بوده بیان داشت: بعد از پیشنهاد به مدیر وقت حوزه های علمیه، تصمیم گرفته شد کار طراحی آن صورت گیرد که با جمع بندهای صورت گرفته این مهم به مرحله اجرا رسید.

 حجت الاسلام طیب حسینی افزود: این سامانه قابلیت های زیادی دارد و از جمله آن ارتباط مستقیم طلاب با مدیر حوزه های علمیه و گرفتن پاسخ انتقاد و پیشنهاد خود در 48 ساعت اداری، ارائه آمار مختلفی از نظرهای ارسالی و امکان نظر سنجی و استخراج آمار بازدید روزانه و ماهانه و قابلیت پی گیری مراجعات طلاب در عناوین مرتبط بر اساس نوع خواست و تعداد نامه ها ارسال شده به بخش و دستگاه و معاونت های مختلف حوزوی است.

مسئول روابط عمومی حوزه های علمیه عنوان کرد: معمولا نقطه نظرات طلاب بیشتر در سه موضوع شکایت، انتقاد و پیشنهاد و ایده بوده و از لحاظ آماری 47 درصد مراجعات به این سامانه در بحث ایده و پیشنهاد مطرح شده است.

وی گفت: انتظار مرکز مدیریت حوزه های علمیه این است که طلاب بیشتر با این سامانه و در واقع با مدیر ارتباط داشته باشند و به بیان نقطه نظرات و پیشنهاد های خود بپردازند و بهترین راه برای اینکه طلاب به سمت و سوی سامانه صفیر بیایند تغییر نگاه و اعتماد سازی در بین آنها است.

حجت الاسلام طیب حسینی افزود: بر اساس آمارها، روزنانه حدود 50  نفر از طلاب به این سایت مراجع می کنند و در ماه این رقم بسیار قابل توجه است.

وی ابراز کرد: گفتن این نکته لازم است  حتی یک بار یکی از مراجعه کنندگان به این سامانه از اساتید سطح عالی حوزه بوده  و به بیان نقطه نظرات خود در موضوعی پرداخته بود و این یعنی اینکه همه طلاب و فضلا و اساتید گرامی حوزه می توانند از طریق سایت صفیر و یا از طریق درج نام سایت صفیر http://safir.ismc.ir/ یا درج نام آن  در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر دیگر از طریق بیان نظرات  با مدیر حوزه ها  به صورت مستقیم در ارتباط باشند.

حجت الاسلام طیب حسینی اظهار داشت: امیدواریم طلاب با مراجعه به این سامانه از هدر رفتن زمان خود جلو گیری کنند و با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود باعث ارتقاء کیفی در مسائل مختلف و تقویت نقاط مثبت و از بین رفتن نقاط ضعف در حوزه شوند.

 

 

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • کمیل IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
  0 0
  با سلام کجای سامانه صفیر میشه با مدیر مکاتبه کرد؟؟؟؟؟ فقط میشه درخواست داد اونهم به معاونین!!!!!
 • علی علیدوست IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  0 0
  باسلام
 • رضا IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
  0 0
  سلام
 • علی روشنی IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
  0 0
  سلاموخستهنباشد خدمت شما به استحضار میرساند معاونت اموزش حوزه علمیه اراک حاج اقا غلامیان رو برداشتند این خیلی برای ما طلبه ا سنگین بود ایشون برای طلبه ها زحمت زیادی کشیدند
 • حسین عابدی IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
  0 0
  بنده مخاتف عوض شدن اقای غلامیان هستم
 • فخراور IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
  0 0
  خواهشا به شایعات گوش ندهیدما حقمونو میخوایم از محلات هستم
 • مسلم سلیمانی IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  0 0
  به نام خالق قلم محضر مبارک حضرت آیت الله اعرافی دام عزته سلام علیکم احترامن اینجانب مصاحبه های شما را دیدم. بسیار خرسند شدم. آنچه میفرمایید سالهاست که برخی از آن موارد را یا قلم زدم و یا به اهل آن پیشنهاد دادم... اما بعد جناب آیت الله اعرافی بی شک بعداز گذشت حدود ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی حوزه های علمیه علیرغم کار فراوان و توسعه کمی، اما در بسیاری از موارد قصورات فراوان هم دارد. فقه شیعه پر است از راه های زندگی و توسعه که با ذهن حستجوگر اجتهادی و با شناخت درست از زمان و مکان و جامعه هدف، می توان جهش های بزرگی داشت. امروزه با توجه به تکثر علوم و فنون فاصله رقابتها را می شود در زمان بیسار کوتاهی جبران نمود و ره صد ساله را چند ماهه پیمود. مهمترین دغدقه مردم امنیت ، انضباط اجتماعی، روابط، اقتصاد، توجه و توسعه همه جانبه فرهنگ، و نظام عادل قضایی است. حوزه های علمیه باید در بدو امر دروس خود را منقح و پاکیزه نمایند و برای اهداف مختلف طلاب تربیت و آموزش ببینند. بعداز آن؛ نسبت به نظام بانکداری اسلامی، و تقسیم شئونات اجتماعی و فردی که در چه موارد عموم من وجه و در کجا مطق و یا خاص و ... است. تعریف حریم ها و حرمت ها، روابط ، سیستم اداری منطبق با نظام اسلامی ، فعالیتهای جذاب فرهنگی منطبق با روح اسلام و... از وظایف خاصه روحانیت و حوزه علمیه در این برهه از زمان و تحت زعامت فقیه فرزانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است. بی شک کارآمدی نظام به توسعه اسلام ناب ( همان شیعه اثنی عشری) منجر خواهد شد و هر اقدامی که کارآمدی نظام را به چالش بکشاند (مثل خبرهای اختلاس و...) برای حوزه و طلبه سرافکندگی می آورد. وقتی به فقه پویای شیعه مراجعه می کنیم مدینه فاضله خود را می بینیم اما وقتی به عملکردها نگاه می کنیم سوال بزرگی در ذهن نقش می بندد که اسلام دین زندگی نیست یا مسیولین پی در پی ما اسلامی نیستند و فهم درستی از اسلام وانقلاب ندارند؟! و اگر گزینه دوم باشد چرا بعداز گذشت اینهمه سال ، جراحی قابل قبول اِعمال نشد؟! هر طور که بنگریم خواهیم دید که قصور ما طلاب و مدیریت راهبردی حوزه علمیه قابل توجیه نیست. حضور حضرتعالی بارقه امید را در ذهن طلاب مستقلی مثل من که همیشه هم مدافع و هم منتقد جریانین بودم را روشن کرده است که «مسلم سلیمانی» هایی که بخواهند لبیک بگویند و از همه توان خود بذل مساعدت کنند کم نیستند. اینجانب طرح ها و برنامه های بسیاری نیز دارم که از هدیه آن خودداری نخواهم کرد. منتظر جواب می مانم ارادتمند مسلم سلیمانی
 • علی خواجه حسینی IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
  0 0
  سلام علیکمحاج آقا آیت الله اعرافی بنده نوبت می دهید پیش شما بیام
 • علی خواجه حسینی IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
  0 0
  سلام علیکمحاج آقا آیت الله اعرافی بنده نوبت می دهید پیش شما بیام
 • علی خواجه حسینی IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
  0 0
  سلام علیکمحاج آقا آیت الله اعرافی بنده نوبت می دهید پیش شما بیام
 • حامد ارچین IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  0 0
  سلام علیکم حاج آقا آیت الله اعرافی بنده درخواست نوبت برای دیدار با شما را دارم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =