جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
آیت الله اراکی در جمع سیاسیون

حوزه/ دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه مقاومت قبل از اینکه یک انتخاب دینی باشد، انتخاب عقلانی است، گفت: عقل به ما حکم می کند که مقاومت داشته باشیم و به ریسمان آن چنگ بزنیم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ،طی سخنانی در دیدار جمعی از نخبگان و رؤسای تشکل ها و احزاب سیاسی لبنان که در محل مجمع جهانی تقریب در تهران برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز تشکیل تاکنون همواره بر وحدت ملت های مستضعف و بویژه ملت های مسلمان تأکید داشته است.

وی تأکید کرد: مشکلات کنونی امت اسلامی و مستضعفین جهان ناشی از تفرقه است و اگر امت اسلامی با هم متحد شده و دست در دست هم دهند، قطعا می توانند تمام این مشکلات را حل کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: مقصود از وحدت اسلامی این نیست که همه مذاهب اسلامی یکی شوند، یا اینکه مرزهای جغرافیایی برداشته شود و یا اینکه نظام های سیاسی از بین بروند؛ بلکه منظور آن است که همه در برابر دشمنان اسلام متحد شده و اجازه ندهند دشمن در بین آنها رخنه کنند.

* امت اسلامی هیچ کمبودی ندارد

وی تأکید کرد: امت اسلامی هیچ کمبودی ندارد و اگر متحد شوند می توانند به قدرتمند ترین نیرو در جهان تبدیل شوند بویژه اگر ایران، ترکیه و عربستان سعودی که جزء کشورهای قدرتمند جهان اسلام هستند با هم متحد شوند بسیاری از مشکلات جهان اسلام حل خواهد شد و این وضعیت بحرانی کنونی ادامه نمی یابد و مرتفع خواهد شد.

آیت الله اراکی گفت: اگر کشورهای اسلامی با هم متحد شوند، دیگر شاهد وضعیت کنونی ملت فلسطین نخواهیم بود و مردم این کشور از زیر ستم صهیونیست ها رهایی خواهند یافت.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه دولت های اسلامی خاورمیانه بسیار ثروتمند هستند، اظهار داشت: بخش عمده ای از ذخائر نفت و گاز جهان را کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه در اختیار دارند و الان عربستان سعودی روزانه بیش از 14 میلیون بشکه نفت خام تولید می کند که اگر درآمد حاصل از این تولید در میان جمعیت این کشور تقسیم شود به راحتی می توان دید که به هر عربستانی چه رقم بالایی خواهد رسید اما در عوض می بینیم که بیش از 70درصد از مردم عربستان بویژه در روستاهها از بی سوادی رنج می برند.

آیت الله اراکی اظهار داشت: استکبار جهانی با همکاری برخی مزدوران خود در منطقه، رژیم صهیونیستی را در خاورمیانه به وجود آورد تا بتواند تهدیدی برای همه امت اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه آنچه امروز سوریه شاهد آن است بخاطر مقاومت این کشور در برابر رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی چندی پیش گفته بود که آنچه در سوریه اتفاق افتاده به خاطر آن است که توافق نامه صلح را امضا نکرده است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: رژیم صهیونیستی امروز با هویت، فرهنگ و دانش ما مبارزه می کند. همانطور که دیدیم پشت پرده ترور بسیاری از دانشمندان عراقی، ایادی رژیم صهیونیستی قرار داشتند.

* امروز دشمنان در مدارس ما نیز نفوذ کرده اند

آیت الله اراکی افزود: امروز دشمن نه تنها فرهنگ ما را هدف قرار داده؛ بلکه در مدارس ما نیز نفوذ کرده است؛ حتی در برخی کشورها از جمله عربستان سعودی و پاکستان متون کتاب درسی را نیز تغییر داده است.

وی اظهار داشت: شما مصر امروز را با مصر زمان جمال عبدالناصر مقایسه کنید و ببینید چه چیزی هایی را از دست داده و چه چیزی به دست آورده است؛ از لحاظ علمی، سیاسی، فرهنگی و ادبی مصر امروز در چه سطحی قرار دارد و در زمان عبدالناصر در چه سطحی قرار داشت؛ برای نمونه آیا امروز در مصر ادبایی همچون طه حسین اصلا یافت می شود؟. دانشمندان و اساتیدی که در مصر ظرف چند ده سال اخیر بویژه از زمانی که پیمان صلح با رژیم صهیونیستی را امضا کرد کشته شدند تعداد آنها از تعداد قربانیانی که در جنگ با اسرائیل کشته شده اند اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.

* رژیم سعودی پرچم تفرقه و مخالفت با تقریب را برافراشته است

آیت الله اراکی تأکید کرد: ما ملت های مسلمان و ملت های آزاده جهان باید با یکدیگر اتحاد داشته باشیم؛ اما متأسفانه مشاهده می کنیم که برخی رژیم ها در میان امت اسلامی از جمله رژیم سعودی پرچم تفرقه و پرچم مخالفت با تقریب را بلند کرده است، اینها در راستای کمک و یاری رساندن به دشمنان گام برمی دارند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در ادامه با اشاره به مقاومت اسلامی، اظهار داشت: دلیل حمایت ما از مقاومت اسلامی به این خاطر است که این مقاومت ماهیت، هویت و وجود ما را تشکیل می دهد.

وی با تأکید بر اینکه مقاومت یک انتخاب عقلی است قبل از اینکه یک انتخاب دینی باشد، اظهار داشت: عقل به ما حکم می کند که مقاومت داشته باشیم و به ریسمان آن چنگ بزنیم.

آیت الله اراکی تأکید کرد: ما اگر در برابر دشمن سستی کرده و مقاومت نکنیم، دشمن ما را از بین خواهد برد؛ زیرا دشمن به کم قانع نیست و ملتی هم که در برابر دشمن سست بود و تسلیم شد نابود خواهد شد.

* پیروزی نهایی از آن مقاومت اسلامی است

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در پایان تأکید کرد: بزودی این ابر گذرای گروههای تروریستی و تکفیری از بین خواهد رفت و پیروزی نهایی از آن مقاومت اسلامی است و روسیاهی نیز برای عربستان و حامیان تروریسم خواهد ماند.

لازم به ذکر است، در این دیدار "منوچهر متکی" معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب، "ناظمی اردکانی" معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع جهانی تقریب، "محمد علی آذرشب" مدیر کل افریقا عربی مجمع جهانی تقریب، "محمد نبی حبیبی" دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ، دکتر "حسن غفوری فرد" عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و "حمید رضا ترقی" معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =