پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ |١٩ محرم ١٤٤١ | Sep 19, 2019
آیت الله العظمی مظاهری

حوزه / همایش‌هایی که به منظور تبیین شخصیّت‌های بزرگان برگزار می‌شود باید با ارائۀ پاسخ‌های مستدل به شبهات بی‌اساس، دشمنان اسلام و تشیّع را از ایجاد انحراف فکری و عقیدتی نسل جوان مأیوس سازد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، اعضای ستاد کنگرۀ حضرت آمنه«سلام‌الله‌علیها» با آیت‌الله العظمی مظاهری دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله مظاهری در این دیدار، برگزاری کنگرۀ حضرت آمنه«سلام‌الله‌علیها» را امری ارزشمند و بی‌سابقه خوانده و خاطرنشان کردند: ابعاد شخصیّتی حضرت آمنه و همچنین قدر و منزلت آن بانوی گرامی تاکنون ناشناخته مانده و به فضل الهی با برگزاری این کنگره، قدمی در جهت شناخت ایشان برداشته خواهد شد.

ایشان با اظهار این نکته که نهادهای فرهنگی و همچنین خطبا و نویسندگان، باید با تولید برنامه‌ها و آثار فاخر و ارزشمند، به نحو شایسته به معرّفی شخصیّت‌های بزرگی همچون حضرت آمنه، حضرت خدیجه و حضرت فاطمه بنت اسد«سلام‌الله‌علیهم» و تبیین ابعاد زندگی و سیرۀ آنان بپردازند، افزودند: متأسّفانه هم در کتاب‌ها و نشریّات و سایر تولیدات و محصولات فرهنگی خصوصاً در رسانۀ ملّی و هم در مجالس وعظ و خطابه، آن طور که شایستۀ مقام و شخصیّت والای این بانوان نمونه است، به معرفی جنبه‌های شخصیّتی ایشان پرداخته نشده و همه باید برای جبران این کوتاهی، تلاشی مضاعف داشته باشند و نام و چهرۀ این بزرگان مورد احترام را نه‌تنها در سطح داخل یا جهان اسلام، بلکه در سطوح بین‌المللی به عنوان الگوهای شایستۀ زنان با شخصیّت، احیاء نمایند.

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری با اشاره به برخی شبهات بی‌پایه که از سوی دشمنان اسلام درخصوص خاندان وحی مطرح می‌شود، تأکید کردند: همایش‌هایی که به منظور تبیین شخصیّت‌های بزرگی همچون حضرت آمنه برگزار می‌شود باید با ارائۀ پاسخ‌های مستدل به این‌گونه شبهات بی‌اساس، دشمنان اسلام و تشیّع را از انحراف فکری و عقیدتی نسل جوان و الگوسازی‌های بی‌پایه و کاذب برای آنان و خصوصاً برای زنان و دختران مأیوس سازد.

ایشان در این زمینه افزودند: آثار ارزشمند و مقالات علمی و پژوهشی این قبیل کنگره‌ها، هم به عنوان پشتوانۀ فرهنگی و فکری اسلام و تشیّع، برای نسل‌های آینده ماندگار خواهد شد و هم منبعی برای تولیدات فرهنگی دیگر دربارۀ این شخصیت‌های ارزشمند خواهد بود.

حضرت آیت‌الله مظاهری با بیان اینکه حضرت فاطمه بنت اسد، مادر دوم پیامبراکرم«صلی‌الله‌علیه وآله وسلّم» بوده‌اند، تجلیل از شخصیّت آن بانوی مورد احترام را نیز لازم دانسته و تصریح کردند: تربیت ظاهری پیامبراکرم«صلی‌الله‌علیه وآله وسلّم» در خانۀ حضرت ابوطالب و در دامان حضرت فاطمه بنت اسد«سلام‌الله‌علیها» صورت گرفت، ضمن اینکه آن بانوی بزرگوار مادر امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» بوده و فضایل و حسنات فراوانی دارد که از جمله، وضع حمل در خانۀ کعبه ویژگی اختصاصی ایشان است. از این جهت برگزاری کنگره‌ای برای معرّفی ابعاد شخصیّتی و بیان فضایل حضرت فاطمه بنت اسد نیز بسیار مفید و لازم به نظر می‌رسد.

ایشان با تبیین برخی از ویژگی‌های حضرت خدیجه«سلام‌الله‌علیها»، خدمات مؤثر همسر گرامی رسول الله به اسلام و مسلمین را نیز بی‌نظیر خوانده و ضمن اظهار خرسندی از اینکه کنگرۀ بزرگداشت مقام این بانوی نمونۀ اسلام در آینده برگزار می‌گردد، تلاش برای شناخت قدر و منزلت حضرت خدیجه را وظیفۀ همۀ ارادتمندان رسول خدا دانستند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =