یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
احزاب شیعه در پاکستان ۳ روز عزای عمومی اعلام کردند

حوزه/در پی انفجار بمبی در بازار تره بار پاراچنار که منجر به کشته شدن دستم ۲۷ تن شد، علما و روحانیون شیعه در پاکستان ۳ روز عزای عمومی اعلام کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، علما و روحانیون شیعه در پاکستان، در پی حمله تروریستی در بازار تره بار پاراچنار که منجر به کشته شدن دست کم 27 نفر و زخمی شدن نزدیک به 40 نفر شد، احزاب شیعه در این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

احزاب شیعه در پاکستان از جمله مجلس وحدت مسلمین، شورای علمای شیعه و تحریک نفاذ فقه جعفری، با محکوم کردن کشتار بی‌رحمانه مردم به ویژه شیعیان در این حمله تروریستی، 3 روز عزای عمومی اعلام کردند.

حجت الاسلام ساجد نقوی از شورای علمای شیعه، حجت الاسلام رجا ناصر عباس جعفری از مجلس وحدت مسلمین و حجت الاسلام سید حمید علی شاه موسوی همگی همصدا حملات تروریستی علیه شیعیان بی‌گناه را در بازار تره بار پاراچنار محکوم کرده و با ابراز همدردی با بازماندگان شهدا، عزای عمومی اعلام کردند. آن‌ها همچنین از دولت این کشور خواستند اشد مجازات را برای تروریست‌های تکفیری و عاملان این جنایت در نظر بگیرند.

آن‌ها در سخنانشان افزودند که این تروریست‌های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل تسنن نداشته و تنها خودشان را جای سنی‌ها می‌زنند.

گزارش‌های خبری متناقضی در خصوص این انفجار داده شده است. بر اساس برخی اخبار در نخستین ساعات روز شنبه، بمبی که در کپه گوجه‌ها در بازار سبزی پاراچنار در منطقه‌ای قبیله‌ای و دور افتاده در شمال غرب پاکستان جاسازی شده بود عامل این انفجار بوده، درحالی که برخی گزارش‌ها این حادثه را عملیات انتحاری توصیف کردند. حال برخی از زخمی‌های این انفجار تروریستی وخیم گزارش شده است بنابراین ممکن است آمار قربانیان افزایش پیدا کند. طی ماه های گذشته این چهارمین بار است که این بازار بزرگ هدف حمله تروریست‌ها قرار می‌گیرد.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =