جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
ترامپ

حوزه/ بیش از ۸۰۰ رهبر مسیحی در آمریکا با امضای نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور جدید این کشور، از سیاست های ریاکارانه آمریکا انتقاد کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از هافینگتون پست، 800 رهبر مسیحی در آمریکا سیاست‌های ریاکارانه رئیس جمهور جدید آمریکا را محکوم کردند.

این رهبران مذهبی مسیحی در آمریکا با امضای نامه‌ای از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که قرار است در مراسم دعای ملی شرکت کند، خواستند علاوه بر شعار، عملا نیز به اصول مذهبی خود پایبند باشد.

امروز، ترامپ به همراه دیگر مقامات، سیاستمداران و رهبران مذهبی آمریکایی در مراسم سالانه دعای ملی شرکت می کند؛  این مراسم از سال 1953 تا کنون هر ساله برگزار شده و تمامی رئیس جمهورهای آمریکا در آن شرکت داشته‌اند.

کشیش ریک ورن از کلیسای سادلباک در کالیفرنیا که در این مراسم سخرانی خواهد کرد با اشتراک یک ویدئو در صفحه فیس بوک خود، بر اهمیت این مراسم به ویژه در جامعه پرتفرقه امروز آمریکا تاکید کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان حضورش در کاخ سفید کوچکترین تلاشی برای ایجاد اتحاد میان مردم به کار نبسته است. نخستین هفته ریاست جمهوری او با اجرای احکامی چون ممنوعیت مهاجران و پناهندگان به این کشور، و عدم صدور ویزا برای شهروندان 7 کشور مسلمان، ساختن دیوار میان آمریکا و مکزیک همراه بوده که اعتراضات گسترده‌ای در سرتاسر آمریکا برانگیخته است.

ترامپ احتمالا با انتقادات عمومی و واکنش‌های مختلفی در صبحانه دعای ملی روبرو خواهد بود چرا که در طول تاریخ آمریکا سیاستمداران و رهبران مذهبی از این روز به عنوان فرصتی برای نقد و تحلیل با تکیه با ایمان استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =