چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ |١٩ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 21, 2019
دکتر حجت

حوزه/ معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث از آغاز ثبت‌نام آزمون مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه از پانزدهم بهمن سال جاری خبر داد.

دکتر حجت در گفت‌وگو با خبرگزاری «حوزه» گفت: دانشگاه قرآن و حدیث از دانشگاه‌های پیشرو در رشته‌های ویژه علوم قرآن و علوم حدیث در کشور است که علاوه بر جذب دانشجو در دوره های حضوری و مجازی از طریق آزمون سراسری از طریق برگزاری آزمون اختصاصی ویژه طلاب نیز  بخشی از ظرفیت خود را تکمیل می کند.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: این دانشگاه برای سال تحصیلی 96 – 97 با برگزاری آزمون اختصاصی ویژه طلاب در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری جذب دانشجو دانشجو خواهد داشت.

وی با اشاره به ارائه ی ده رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرآن و حدیث افزود: آزمون اختصاصی این مقطع در رشته‌های علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم حدیث گرایش کلام و عقاید، علوم حدیث گرایش اخلاق، علوم و معارف نهج‌البلاغه، روانشناسی اسلامی، کلام امامیه، تفسیر روایی برگزار می‌شود.

حجت خاطرنشان کرد: برادران و خواهران طلبه که دارای مدرک سطح دو حوزه هستند و پایه سه را به اتمام رسانده و دارای مدرک کارشناسی معتبر باشند می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرآن و حدیث اقدام نمایند.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث بیان کرد: برای مقطع دکتری نیز در پنج رشته جذب دانشجو خواهیم داشت. طلاب علاقه مند می توانند برای رشته های علوم قرآن و حدیث، کلام امامیه ، علوم  و معارف نهج البلاغه و مدرسی معارف اسلامی در دو گرایش اخلاق و قرآن و متون شرکت کنند.

وی افزود: دوره دکتری در قم وتهران و دوره های حضوری در مقطع کارشناسی ارشد در شهرهای قم، تهران ، مشهد و اصفهان برگزار می شود. همچنین در دوره های مجازی از اقصی نقاط ایران و جهان دانشجویان می توانند از طریق اینترنت در دوره های آموزشی این دانشگاه شرکت کنند.

حجت در خصوص هزینه تحصیل طلاب افزود:هزینه تحصیل برای بعضی از رشته ها رایگان است و بعضی از رشته ها با 80 درصد تخفیف شهریه ثابت ارائه می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث یادآور شد:علاقه مندانی که شرایط ثبت نام در دوره های آزمون اختصاصی طلاب را دارند می توانند تا 15 اسفندماه 95 با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی  www.qhu.ac.ir  صرفا به شیوه اینترنتی ثبت نام کرده و از منابع آزمون مطلع شوند.

وی از برگزاری آزمون کتبی این دوره در 15 اردیبهشت 96 در شهرهای قم، تهران، مشهد و اصفهان خبر داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =