دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 24, 2020
آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی در دیدار قائم مقام تولیت حرم سامرا

حوزه/ حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی با تأکید بر مظلومیت امامین عسکریین علیهماالسلام، خدمت در حرم این دو امام بزرگوار را سعادت خوانده و خاطرنشان کردند: امیدواریم شیعیان و اهل تسنن عراق در کنار هم بتوانند امنیت را در همه این کشور برقرار کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله شبیری زنجانی شب گذشته  در دیدار قائم مقام تولیت حرم امامین عسکریین علیهماالسلام، به بیان سیره علمای شیعه برای ایجاد الفت میان شیعه و سنی و جلوگیری از اختلاف و تفرقه بین مسلمانان پرداختند و فرمودند: علمای بزرگ و تأثیرگذار شیعه در طول تاریخ، همواره تلاش کرده‌اند تا احترام اهل تسنن را حفظ کنند.

معظم له در ادامه به نمونه‌هایی از این تلاش‌ها  اشاره کردند و  افزودند:  یکی از  آقایان اخوان مرعشی نقل می‌کرد که مرحوم میرزای شیرازی برای حکم به اول ماه از شیعیان استفسار کرد آیا کسی ماه را دیده است یا نه؟ به ایشان گفتند نه، اما یک نفر سنّی مدعی است که ماه را دیده است.

معظم له ادامه دادند: میرزا می‌گوید به آن سنی بگویید بیاید. از او می‌پرسد ماه را دیده‌ای؟ جواب می‌دهد  آری. میرزا حکم می‌کند که فردا اول ماه است. همه تعجب می‌کنند که چرا با شهادت یک نفر از عامه، حکم به اول ماه شده درحالی‌که اگر قرار بود شیعه شهادت دهد شاید می‌گفت دو نفر باید شهادت دهند.

این مرجع تقلید گفتند:از ایشان علت را می‌پرسند. می‌فرماید از پله‌های منزل که بالا می‌رفتم خودم ماه را دیدم، ولی می‌خواستم  احترام آنان را حفظ کنم.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =