یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ |۲۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 23, 2020
افزایش مساجد و مراکز اسلامی در عمان، کاهش واعظان و روحانیون دینی

حوزه/طبق آخرین آمار منتشر شده توسط مرکز آمار و اطلاعات عمان، درحالی که مساجد این کشور به ۱۴ هزار و ۳۶۷ مسجد رسیده است، تعداد وعاظ و راهنمایان مذهبی کاهش داشته‌اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از omantribune، آمارهای منتشر شده اخیر در کشور عمان نشان می‌دهند که تعداد مساجد و مراکز دینی در این کشور اسلامی افزایش داشته‌اند، درحالی که تعداد واعظان و روحانیون دینی کمتر شده‌اند.

نتایج منتشر شده توسط مرکز  آمار و اطلاعات در عمان در سال 2016 میلادی نشان داد که تعداد مساجد این کشور  به 14 هزار و 367 مسجد و آمار مساجد جامع به 1419 رسیده است.

آخرین مطالعه انجام شده توسط این مرکز همچنین نشان داد که تعداد مدارس اسلامی و مراکز آموزش قرآن در این کشور نیز به 1051 مرکز رسیده است. کارشناسان عمانی این داده‌ها را نشانه افزایش باورهای دینی در میان مردم به ویژه جوانان تلقی کرده‌اند.

این درحالی است طبق همین آمار تعداد کادرهای مذهبی در عمان به 5050 رسیده اما تعداد واعظان مذهبی در این کادرها با کاهش  40 درصدی به 132 نفر رسیده است. تعداد راهنمایان مذهبی در عمان نیز با کاهش 7  درصدی به 1130 نفر رسیده است. در این میان تعداد امامان جماعت و وعاظ مساجد نیز  تنها 0.8 % افزایش داشته‌اند.

آمارها همچنین افزایش بازدید مردم از موزه‌های این کشور را نشان داده اند.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =