جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
حجت الاسلام والمسلمین  احمد مروی

حوزه/ معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، تکریم روحانیون پیشکسوت را از امور مهم حوزه خواند و گفت: مرکز خدمات حوزه نیازهای ضروری را بررسی و اولویت بندی کند و هرگونه نوآوری و تغییر با نگاه به فلسفه وجودی این مرکز انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، پیش از ظهر امروز، در سی و یکمین همایش مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور در مشهد مقدس، گفت: مرکز خدمات یکی از هدیه های مبارک انقلاب است که توانسته بخشی از دغدغه های طلاب و روحانیون را برطرف سازد .

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که نیازها باید بر اساس فلسفه تشکیل مرکز خدمات اولویت بندی شوند، افزود: با توجه به اینکه امکانات محدود و نیازها فراوان است، لذا باید هیئتی اندیشه ورز فارغ از کادر اجرایی مرکز خدمات، با فکر و مطالعه، به این موضوع بپردازند و نیازهای ضروری را بررسی و اولویت بندی کنند و هرگونه نوآوری و تغییر با نگاه به فلسفه وجودی این مرکز انجام شود.

وی در ادامه بر لزوم توجه به وضع معیشتی طلاب و روحانیون تاکید کرد و گفت:  یکی از اموری که مدیران مرکز خدمات باید به آن توجه و اهتمام ویژه داشته باشند، سرکشی مدیران از طلاب و روحانیون است تا از نزدیک در جریان زندگی و مسائل و مشکلات آنها قرار گیرند. بار عاطفی این عمل بیش از بحث مادی آن ارزشمند است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی تصریح کرد: سر زدن به طلاب و روحانیون، به ویژه علمای پیشکسوت که عمری به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) خدمت کرده اند، سبب تکریم و شخصیت دادن به آنان می شود.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در پایان خطاب به مسئولان مرکز خدمات گفت: صرفاً با گزارش های کارشناسان نمی توانید به وضع روحانیون رسیدگی کنید، لذا به منازل روحانیون بروید و از نزدیک حرف های آنها را بشنوید و کمبود ها را ببینید.

انتهای پیام/ ت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =