شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ |١٥ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 17, 2019
امام جمعه یزد

حوزه / آیت الله ناصری یزدی گفت: متاسفانه امروزه در جامعه نسبت به برگزاری جشن امام حسن(ع) کوتاهی و کم کاری می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، در جمع برخی مسئولان استان یزد با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) تمام عمر خود را صرف خدمت به مردم و هدایت آنها کرد، گفت: ایشان در شرایط بسیار بد اجتماعی به امامت رسیدند و در آن دوران مشکلات بسیار زیادی در جامعه اسلامی وجود داشت.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به ظلم‌های معاویه در دوران امام حسن مجتبی(ع) گفت: امام حسن مجتبی(ع) در زندگی خود مظلوم بود و با مظلومیت هم در خانه خود به شهادت رسید.

وی به بیان مطالبی در ارتباط با زندگی امام حسن(ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه الان در جامعه نسبت به برگزاری مراسم‌های مرتبط با میلاد امام حسن مجتبی(ع) کم کاری و بعضا کوتاهی‌هایی صورت گرفته است و این موضوع سبب شده که آن گونه که باید و شاید در سالروز میلاد با سعادت دومین امام شیعیان شاهد جشن و شادی در شهر نباشیم.

آیت‌الله ناصری یزدی ادامه داد: بر اساس روایات لازم است همانطور که ما در شهادت ائمه(ع) به برگزاری مراسم‌های عزاداری می‌پردازیم، در اعیاد آن بزرگواران هم به شادی برپردازیم و به نوعی در عزای آنها عزادار و در شادی آنها شاد باشیم.

امام جمعه یزد از مردم شهر یزد خواست که در شب و روز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) همانند سایر اعیاد به برگزاری مراسم‌های جشن بپردازند و جای جای شهر شاهد برپایی مجلس جشن و چراغانی باشیم.

وی تصریح کرد: سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، سازمان تبلیغات و بسیج هم باید در این روز به برگزاری مراسم‌های جشن در شهر بپردازند و زمینه شادی مردم در این روز را فراهم نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: قطعا برگزاری مراسم‌های جشن در اعیاد خاندان عصمت و طهارت(ع) نقش بسیار مهمی در معرفی سیره این بزرگواران به مردم دارد.

انتهای پیام/313/23

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =