دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 24, 2020
پیشنهاد ممنوعیت پویشه در اماکن عمومی سوئیس به پارلمان رسید

حوزه/ درحالی که اخیرا گروهی از فعالان اسلام هراس در کشور سوئیس کمپین ضدپوشیه تشکیل داده اند، کابینه دولت سوئیس اعلام کرده قانونی در این باره تصویب نمی کند، اما به زودی رفراندمی در کشور در این خصوص برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، پیشنهاد ممنوعیت پوشیه در اماکن عمومی به دولت سوئیس رسید و کابینه دولت این کشور ضمن اعلام اینکه نمی تواند براساس قوانین سیستم فدرال قانونی در این باره تصویب کند، گفته است که قرار است به زودی رفراندومی در این باره برگزار شود.

کابینه سوئیس اعلام کرد تحت سیستم قانونی فدرال، رفراندم تعیین کننده رای مردم در سراسر کشور در این باره خواهد بود. این درحالی است که مسلمانان جمعیت اقلیت در این کشور را تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است طبق پیشنهادی که قبلا داده شد، از دولت خواسته شده بود که قانونی برای ممنوع سازی پوشیه و حجاب چهره به تصویب رسانده و در ادامه کسانی که همسران آن ها پوشیه بزنند به سه سال زندان محکوم شوند.

 

رفراندم منع پوشیه در حالی در سوئیس به اجرا گذاشته می شود که برخی اسلام ستیزان در سال 2017 با جمع آوری 100 هزار امضاء از گوشه و کنار، خواستار ممنوع سازی پوشیه شده بودند و این پیشنهاد در ادامه کارش به کابینه دولت سوئیس کشیده شد. این گروه که خودشان را «بله به ممنوعیت ماسک» نامگذاری کرده بودند شامل برخی رهبران اسلام هراس در اروپا بودند که این افراد در سال 2009 نیز خواستار ممنوعیت ساخت مناره های مساجد جدید شده بودند.

گفتنی است دو سوم جمعیت 8.5 میلیون نفری سوئیس را ساکنان مسیحی تشکیل می دهند. در این میان جمعیت مسلمانان در این کشور به 5% رسیده که اکثریت آن ها را مهاجران مسلمان بالکان تشکیل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =