شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ |٢١ محرم ١٤٤١ | Sep 21, 2019
استاد آمریکایی کتاب «مسیحیان، مسلمانان و مریم » را منتشر کرد

حوزه/ یک استاد دانشگاه آمریکایی که معتقد است حضرت مریم (س) می تواند به عنوان پل میان ادیانی بین دو دین اسلام و مسیحیت باشد، کتابی با عنوان «مسیحیان، مسلمانان و مریم: یک تاریخچه» منتشر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از suntimes، یک استاد دانشگاه آمریکایی در کتاب جدید خود با عنوان «مسیحیان، مسلمانان و مریم: یک تاریخچه» نقش حضرت مریم(س)، را در مسیحیت و اسلام مورد بررسی قرار داده است.

ریتا جورج تیراکوویک، استاد دانشگاه بندیکتین در ایالت ایلینوی آمریکا در کتاب جدیدش نوشته که حضرت مریم(س)، مادر حضرت مسیح(ع)، در دین اسلام نیز مانند مسیحیت از شخصیت های مهم و برجسته محسوب می شود.

تیراکوویک که استادیار دانشگاه بندیکتین در شهر لایل در ایلینوی می باشد در این کتاب، اعتقادات مسلمانان و مسیحیان در رابطه با حضرت مسیح(ع) و اهمیت حضرت مریم(س)  را در دو کتاب مقدس مسیحیان(انجیل) و قرآن کریم توصیف کرده است.

در حالی که مسیحیان، حضرت عیسی مسیح(ع) را پسر خدا می دانند، دین اسلام ایشان را پیامبر خدا معرفی می کند. در این میان شباهت های زیادی مان دو دین وجود دارد. برای مثال در روایت مربوط به عید تبشیر در انجیل فرشته ای به حضرت مریم نزدیک شده و به او وعده می دهد که او به عنوان منتخبی برای حمل یک فرزند فریخته انتخاب شده است که قرآن مجید نیز آیات مشابهی دارد.

جورج تیراکوویک که درس الهیات در دانشگاه تدریس کرده و در شیکاگو زندگی می کند معتقد است که حضرت مریم(س) به جای اینکه به عنوان یک شکاف دینی شناخته شود، می تواند به صورت یک «پل میان ادیانی» ایفای نقش کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =