دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 24, 2020
مشهد مقدس

حوزه/ معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: هم‌زمان با بیست و سوم ذی‌القعده، ویژه‌برنامه‌های روز زیارتی امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام سید جلال حسینی اظهار کرد: مراسم ویژه روز زیارتی مخصوص حضرت رضا(ع) روز دوشنبه 15 مردادماه ماه مصادف با 23 ذی‌قعده از ساعت 17:30 در صحن جامع رضوی بر پا می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به آثار زیارت امام رضا(ع) تصریح کرد: زیارت این امام همام اثرات بسیار زیادی بر روی زندگی مردم دارد، با حضور در کنار بارگاه ایشان تمام غم و اندوه از وجود انسان زدوده می‌شود، بنابراین باید در راستای ارتقای معرفت زائران، ظرفیت‌سازی شود.

وی با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در روز 23 ذی‌القعده، افزود: ویژه‌برنامه‌های روز زیارتی امام هشتم(ع) با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز می‌شود و پس‌ازآن حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: در ادامه این مراسم سعید حدادیان؛ مداح اهل‌بیت(ع) به مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت و پس‌ازآن زیارت جامعه کبیره قرائت می‌شود.

وی با بیان اینکه همه‌ساله در حرم مطهر برنامه ویژه‌ای در این روز برگزار می‌شود، تصریح کرد: در روز 23 ذی‌القعده به زیارت حضرت رضا(ع) از نزدیک و دور تأکید شده و همچنین بنا به روایتی شهادت حضرت رضا(ع) در این روز واقع‌شده است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: به مناسبت بیست و سوم ذی‌القعده ویژه‌برنامه «قرار زیارت» نیز تدارک دیده‌شده است، در این برنامه در هشت مکان حرم امام رضا(ع) در ساعت‌های مختلف زیارت جامعه کبیره قرائت می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =