یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
حجت‌الاسلام سرلک

حوزه/ یک کارشناس مسائل خانواده با اشاره به اینکه‌ زندگی رهبر معظم انقلاب نمونه موفق یک زندگی اصیل است، گفت: انسانیت انسان در بستر خانواده حفظ می‌شود لذا در وهله اول نیازمند تشکیل خانواده و پس از نیاز به حفظ و حراست از آن است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی سرلک، در سلسله نشست‌های «دین، نشاط، زندگی» که در صحن جمهوری اسلامی برگزار می‌شود، با تأکید بر حفظ و حراست از کیان خانواده بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه ما در قبال خودمان، مراقب از خویش باشد زیرا انسانی که در برابر خود احساس مسؤولیت نمی‌کند نمی تواند در برابر خدایش احساس مسؤولیت کند.

این کارشناس مسائل خانواده با اشاره به « وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ: مثل کسانی نباشد که خدا فراموش کرده‌اند» متذکر شد: اگر انسان خدا را فراموش کند دچار بلایی می‌شود که خودش را فراموش می‌کند و کسی که نتواند از عهده کارهای خودش برآید نمی‌تواند به شناخت خدا برسد.

وی با اشاره به این که من اگر به ارزش‌های وجودی خویش پی‌نبرم نمی‌توانم درک کنم خدا صاحب من است، افزود: انسان باید عظمت وجودی خودش را درک کند تا بفهمد مملکت وجودی اش یک پادشاه بیشتر ندارد، آن هم خدای متعال است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سرلک مطرح کرد: خانواده بستری است که انسان در آن به مهم‌ترین نیاز وجودی خویش دست پیدا می‌کند؛ لذا نه تنها نیاز به تشکیل خانواده داریم بلکه نیازمند حراست از آن هستیم لذا اگر خانواده درست شکل بگیرد و سالم باشد به من کمک می کند مراقب خودم باشم.

رهبر انقلاب در اوج اشتغالات، خانواده‌ای گرم و صمیمی دارند

کارشناس دینی رسانه ملی خاطرنشان کرد: انسان موجودی است که در بستر خانواده انسانیتش حفظ می‌شود؛ لذا برای حفظ کیان خود نیز نیاز به خانواده و حراست از آن داریم چرا که اگر خانواده آسیب ببیند جامعه از هم‌گسیخته خواهد شد و شاهد معظلات اجتماعی می‌شویم که ریشه در خانواده دارد.

وی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه‌ بین خانواده و ایفای نقش‌های بزرگ اجتماعی رابطه معناداری وجود دارد، عنوان کرد: رهبر انقلاب در اوج اشتغالات فراوان خانواده گرم و صمیمی، موفق و در یک کلمه خانواده جذاب و شیرینی دارند به طوری که رهبر فرموده‌اند اگر در فضائل همسرم بخواهم کتاب بنویسم ده جلد می‌توانم بنویسم چرا که ایشان یک زندگی سرشار از محبت و براساس معیارهای الهی دارند.

313/28

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =