سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
نهاد اسلامی در مالزی خواستار احترام به «حق حجاب زنان» در محل کار شد

حوزه/ موسسه اسلامی وافق، یک سازمان حقوق زنان در مالزی ضمن انتشار بیانیه ای از دولت فدرال این کشور خواست به حق زنان برای داشتن حجاب اسلامی در محل کار احترام گذاشته شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thesundaily ، یک نهاد اسلامی در مالزی با انتشار بیانیه ای خواستار احترام به «حق زنان برای داشتن حجاب» در محل کار شد.

امل انوار، عضو هیئت اجرایی موسسه وافق «اتحادیه زنان برای خانواده و کیفیت تحصیل» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: محرومیت زنان در انتخاب حجاب در محل کار، محروم ساختن آنان از حق شان است. آیا ما برای حق زنان و پایان دادن به تبعیض و قدرتمند سازی زنان برای داشتن حق انتخاب نمی جنگیم؟

وی افزود: فعالان حقوق بشر فیمینیست که مدعی هستند از حق زنان دفاع می کنند؛ چرا برای داشتن حق حجاب زنان نمی جنگند؟ واضح است که تناقض در اصول حمایتی و توانمند سازی زنان در عقاید آن ها وجود دارد.

انوار گفت: موسسه وافق از دولت و سازمان های مربوطه خواسته به این مسئله رسیدگی کنند. ما در کشوری زندگی می کنیم که اسلام را دین اصلی مردم معرفی می کند، بنابراین سیاست های شرکت ها باید به قوانین اسلامی احترام بگذارند و اجازه دهند زنان آزادی و حق پوشیدن حجاب در محل کارشان را داشته باشند. اگر سیاست پوششی در شرکت ها به زنان دیکته کند که چه لباسی را بپوشند و این که چه حجابی داشته باشند چگونه زنان مسلمان می توانند در مالزی به مراتب بالایی که حق شان است برسند؟

گفتنی است اخیرا برخی قانونگذاران مالزیایی، دولت این کشور را ترغیب کرده اند قوانینی برای ممنوعیت حجاب اسلامی در محل کار قرار دهند که این مسئله انتقادات گسترده ای از سوی سازمان های اسلامی برانگیخته است. به علاوه مسئله حق حجاب زنان در میان کارکنان خطوط هوایی مالزی نیز به یک مسئله جنجالی تبدیل شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =