یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ |۲۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 23, 2020
کاردینال لوئیس رافائل ساکو

حوزه/ کاردینال ساکو گفت: در مرحله آینده سیاسیون باید در انتخاب نخست وزیر عراق به ملاک های آیت الله سیستانی توجه کنند تا کشوری امن و با رفاه داشته باشیم و شاهد شکوفایی اقتصادی و کشاورزی و صنعتی کشور باشیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، کاردینال لوئیس رافائل ساکو اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق و جهان در سخنانی در تلویزیون عراق در مورد بی اعتنایی به سخنان مرجعیت دینی عراق مبنی بر لزوم تشکیل دولت و تحقق خواسته های مردم، به نیروهای سیاسی هشدار داد و گفت: در مرحله آینده سیاسیون باید در انتخاب نخست وزیر به ملاک های مرجعیت شیعه توجه کنند تا کشوری امن و با رفاه داشته باشیم و شاهد شکوفایی اقتصادی و کشاورزی و صنعتی کشور باشیم.

رئیس شورای کلیسای کاتولیک خاورمیانه گفت: پیام مرجعیت به گوش مردم رسید و ما امیدواریم عراقیون آن را به دقت دریافت کرده و در آن تامل کنند.

پدر ساکو تاکید کرد: امروز فساد از بالا تا پایین مراتب خدمات رسانی سرایت کرده و ما نیازمند اصلاحات و تشکیل دولتی سالم و قانونی هستیم.

وی ادامه داد: مرجعیت شیعه به سیاسیون هشدار داد و اگر آنها کاری انجام ندهند، مردم آنها را از صحنه سیاست جارو می کنند، زیرا این مردم هیچ بهره ای در خدمات و کار و اقتصاد ندارند و ما از سیاسیون می خواهیم پیش از آنکه فرصت از دست برود کاری انجام دهند.

اسقف اعظم کلیسای کلدانی تاکید کرد: در این مرحله باید دولتی ائتلافی و مورد قبول همه گروه ها تشکیل شود که بتواند انتخاباتی شفاف برگزار کند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: یک میلیون مسیحی پس از سال 2003 از عراق مهاجرت کرده اند و امروز فقط 500 هزار نفر از آنها در عراق حضور دارند، زیرا مردم عراق از جمله مسیحیان قربانی درگیری های سیاسی شده اند و این در حالی است که ما مسیحیان اهل صلح و آزادی و همزیستی هستیم و فرقی میان پیروان ادیان قائل نستیم و همه را به ارزش های انسانی دعوت می کنیم.

پدر ساکو گفت: جنگ های منطقه جنگ هایی نیابتی است که برای کشورهای دیگر سودمند است و همه در این جنگ ها قربانی می شوند و ما در مورد اقلیت شمردن مسیحیان در کشور و آینده مبهم آنها نگرانیم.

وی تاکید کرد: شخصیت های برجسته ای از واتیکان از عراق بازدید کرده اند و پاپ واتیکان نیز از اوضاع عراق باخبر است و متاسفانه رسانه ها عراق را همچون جهنم نشان می دهند، اما هنگامی که گروه های مسیحی به عراق آمدند با تصویری متفاوت روبرو شدند و ما کمک هایی نیز از کلیساهای اروپا و واتیکان برای کمک به مسیحیان عراق دریافت کرده ایم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =