یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ |۲۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 23, 2020
انجمن شریعت شیعیان کشمیر، محدودیت دستجات  عزاداری را محکوم کرد

حوزه/ در جلسه ای که با حضور اعضای برجسته انجمن شریعت شیعیان در سرینگر کشمیر برگزار شد، روحانیون شیعه، محدودیت های گذاشته شده توسط دولت هند برای برپایی دسته های عزاداری حسینی در ایام محرم را محکوم کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از knskashmir، انجمن شریعت شیعیان در کشمیر، محدودیت های گذاشته شده برای برپایی عزاداری های حسینی در ایام محرم در شهر مرکزی سرینگر و دیگر مناطق را محکوم کرد. جلسه انجمن شریعت شیعیان کشمیر روز گذشته با حضور اعضای برجسته این سازمان برگزار شد.

آقا سیدحسن الموسوی الصفوی رهبر ارشد حریت در این انجمن با قرائت بیانیه ای، اظهار داشت: ما محدودیت های پی درپی را که در طی 27 سال گذشته برای راه اندازی دسته های عزاداری حسینی در روزهای نهم و دهم محرم، در سالگرد قیام تاریخی عاشورا گذاشته می شوند، محکوم می کنیم. دولت سیاست هایی برای محدود سازی آزادی دینی همراه با آزادی سیاسی در پیش گرفته است.

آقا شهاب از رهبران دیگر این نهاد دینی گفت: دولت با اقدامات سختگیرانه مانع برپایی تظاهرات عظیم عاشورا در ایام محرم می شود که نماد همبستگی مردمی و وحدت و منعکس کننده احساسات مردم کشمیر در این ایام است.

 وی بازداشت و ضرب و شتم عزادارانی را که با وجود ممنوعیت ها سعی داشتند دسته عزاداری در بازار گورو سرینگر به راه اندازند محکوم کرد.

آقا سیدحسن یکی دیگر از سخنرانان این جلسه، ضمن روشنگری درباره آموزه های امام حسین(ع)، از مردم خواست پیرو راه ایشان و اسلام باشند.

وی افزود: شهیدان کربلا الگویی پیش روی ما گذاشته اند که تا پایان دنیا باقی خواهد ماند.

سیدحسن همچنین ضمن دعا و طلب آمرزش برای تمامی امت مسلمان، و ابراز امیدواری برای رسیدن به صلح دینی، وحدت و انسجام گفت: مشکلات میان مسلمانان بدون دستیابی به وحدت، حل شدنی نیستند. دشمنان اسلام تلاش های زیادی برای تخریب وجه ی دین اسلام به کار می بندند اما با وحدت طرح هایشان شکست خورده و ناموفق می ماند و دسته های عزاداری راه نشان دادن این وحدت هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =