چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |١٦ صفر ١٤٤١ | Oct 16, 2019
سید ابراهیم رئیسی

حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرماید، هیچ مشکلی بدون راهکار نیست، مشکلات اقتصادی باسیاست و مذاکره حل نخواهد شد، مشکلات اقتصادی راهکاری اقتصادی دارد، بدین معنا که اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز که در مسجد جامع خاتم‌الانبیاء (ص)پردیسان قم برگزار شد بیان داشت: درآیات نورانی قرآن کریم، در حدیث اهل‌بیت (ع) و در متن تاریخ آنچه به ما رسیده است این مطلب است که اراده الهی به رسد، تعالی، تکامل و پیشرفت بشر واقع‌شده است.

وی تصریح کرد: امتیاز انسان نسبت به سایر مخلوقات این است که او موجودی ربانی است به همین سبب انسان باید در مسیر خودسازی و جامعه سازی الهی حرکت کند که البته در این مسیر شیاطین نمی‌خواهند این هدف متعالی محقق شود.

مطالعه فلسفه تاریخ وظیفه ما است

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: قرآن به ما توصیه می‌کند که سرگذشت قوم‌های گذشته را برای عبرت مطالعه کنیم، تاریخ بیان‌کننده سرگذشت بشر است و فلسفه تاریخ علت کامیابی‌ها و شکست‌ها را بیان می‌کند و ما باید به دنبال فلسفه تاریخ برویم.

وی اظهار داشت: حزب‌الله و حزب شیطان ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی دارند، فرعون و موسی (ع)، ابراهیم (ع) و نمرود و داستان تمامی انبیاء الهی که در مقابل مستکبران و خود خواهان ایستادگی کرده‌اند بیان‌گر فلسفه تاریخ، برای ما است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: سرگذشت امامان معصوم(ع) ما نشان می‌دهد که عده به دنبال منحرف کردن مسیر حق بوده‌اند، ترور شخصیت قبل از ترور شخص اهل‌بیت(ع)، کار مستکبران بوده و داستان کربلا نشانگر وارونه جلوه دادن حق برای مردم است.

وی افزود: توهین‌ها و ظلم‌ها به امام حسین (ع) و اهل‌بیت ایشان در کربلا، شام و کوفه و قیام توابین بعد از شهادت اما حسین (ع) نشانگر وارونه جلوه دادن حق از سوی حکومت طاغوتی آن زمان است.

شایعه سازی کار دشمنان است

تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد: دشمنان با شایعه‌سازی و وارونه جلوه دادن حق به دنبال پاک کردن حق بودند؛ اما آنچه سبب شد تا عاشورا تا ابد عاشورا بماند ارده الهی بود.

وی ابراز داشت: حبیب ابن مظاهر، مسلم ابن عوسجة، زهیر ابن قین، حر و دیگر اشخاص کربلا که امروز نام‌هایی آشنا برای ما هستند، اراده الهی بر این مسئله واقع‌شده تا این اسامی تا قیامت بر سر زبان‌ها قرار بگیرند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی با اشاره به کلام امام حسین (ع) در کربلا «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی» تبیین کرد: حرکت امام حسین (ع) مختص به یک‌زمان خاص نبوده و نیست، امام حسین (ع) برای همه ما الگو اسوه است و وظیفه امروز ما این است که دست در دست یزید زمان ندهیم.

روشن‌فکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی اهواز و شهدای این حادثه گفت: روشن‌فکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند، آن‌هایی که درراه اسلام و آرمان‌ها انقلاب از جان و همه‌چیز خود گذشتند، آری آن‌ها زمان‌شناس هستند و می‌دانند که چه‌کاری انجام دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره وضعیت کشور در جنگ تحمیلی اذعان داشت: زمانی که دشمنان و مستکبران به‌واسطه صدام جنگ را بر ما تحمیل کردند کشور دچار مشکلات فراوانی شد حتی فرودگاه‌های ما بمباران شد؛ اما حضور مردم ایران، انقلابی را با پرچمی برافراشته به نتیجه رساند.

وی در ادامه افزود: امام خمینی (ره) که شاگرد مکتب امام صادق (ع) بود نظامی مردم‌سالار مبتنی بر آموزه‌های دینی برای نفی استبداد و استعمار ایجاد کرد.

اراده الهی سبب شد تا دشمنان انقلاب نتوانند کاری از پیش ببرند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی با اشاره به فعالیت دشمنان اسلام در دهه اول انقلاب تصریح کرد: در دهه اول انقلاب دشمنان انقلاب با تحمیل جنگ بر ایران و حرکت منافقان و ترور مسئولان و مردم انقلابی به جرم اسلام و انقلاب می‌خواست حرکت انقلاب را متوقف کند؛ اما اراده الهی بر این بود که انقلاب و مسیر الهی رشد کند.

وی در ادامه افزود: دشمن در دهه دوم انقلاب سعی داشت نظام اسلامی را ناکارآمد نشاند دهد و دهه سوم تلاش کرد پیام انقلاب به جهانیان صادر نشود؛ اما اراده الهی مانع اهداف شوم دشمنان در این دو دهه شد.

دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز حزب‌الله نه‌تنها در جنوب لبنان بلکه در تمامی منطقه به برکت انقلاب شکل‌گرفته است، دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود؛ اما امروز حزب‌الله تعیین‌کننده تصمیمات منطقه‌ای است.

وی در ادامه با اشاره به حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: امروز جلوه جبهه متحد اسلام و مقاومت را می‌توان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: دشمن می‌خواست با اجرای عملیات در برابر نیروهای مسلح اهواز در 31 شهریورماه از انقلاب انتقام بگیرد، تیرباران کردن جانباز 70 درصد، کودکان، زنان و مردم بی‌پناه نه‌تنها در دل مردم ایران ترس و واهمه ایجاد نکرد؛ بلکه انزجار ملت ایران از دشمنان را بیشتر کرد.

مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند

وی ادامه داد: مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند، این مردم یک‌زمان در اهواز، کردستان و جای‌جای این کشور پهن آور در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند و حتی یک وجب از خاک این میهن اسلامی را به بیگانه نداده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: روشن‌فکران واقعی جامعه ما شهدا و خانواده‌های ایشان هستند نه روشنفکرنماهایی که چشم به غرب و بیگانه دوخته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی جامعه  و جنگ رسانه‌ای ابراز داشت: ما امروز در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای قرا گرفته‌ایم، خون شهدای اهواز و شهدای مدافع حرم در دل مردم بصیرت و بیداری می‌آفریند.

جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی گفت: امروز جاهلیت مدرن شده است، جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است، مجهز به امپراتوری رسانه‌ای است، جاهلیت مدرن امروز می‌خواهد به اشکال مختلف نفوذ داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب درباره مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان ساخت: چند سال قبل رهبر معظم انقلاب نسبت به مشکلات اقتصادی هشدار داده بودند و مسئله اقتصاد مقاومتی را چندین بار مطرح کرده‌اند.

راهکار مشکلات اقتصادی باسیاست و مذاکره حل نخواهد شد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرماید، هیچ مشکلی بدون راهکار نیست، مشکلات اقتصادی باسیاست و مذاکره حل نخواهد شد، مشکلات اقتصادی راهکاری اقتصادی دارد بدین معنا که اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: امروز تلاش دشمن بر این است که انگیزه، عمل و اندیشه انقلابی را سست کنند، زیرا تضمین انقلاب اسلامی درگرو اندیشه انقلابی است.

اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی با اشاره به‌ضرورت انقلابی گری در تمامی عرصه‌ها اذعان داشت: علم، دانش و تخصص امری مهم است اما انقلابی گری وظیفه همه ما است، دانشجو، طلبه، بازاری و همه اقشار جامعه باید انقلابی بمانند و انقلابی عمل کنند.

وی ادامه داد: این‌طور نیست که انقلابی گری با تخصص و علم منافات داشته باشد، فرد انقلابی منظم‌ترین و با علم‌ترین افراد است و اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است.

وی در پایان گفت: ما یقین داریم که در این جنگ اراده‌ها قطعاً اراده برتر اراده مؤمنان و اراده حزب‌الله است.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =