دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ |٢٤ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 26, 2019
همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر

حوزه/ حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی، احترام به تمامیت ارضی عراق، احترام به مرجعیت شیعه و پرهیز از هرگونه حرکت اختلاف برانگیز را به‌عنوان مسائلی یاد کرد که می تواند کمک شایانی به برگزاری کیفی این همایش جهانی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، همایش فرهنگی آموزشی طلایه داران اربعین حسینی استان بوشهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور، در سالن اجتماعات مجتمع شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این همایش با تشریح ابهاد و زوایای حرکت عظیم زیارت اربعین اظهار داشت: اساس حرکت حضرت امام حسین(ع) صبغه فرهنگی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری در ادامه سخنان خود افزود: جهان آینده به نام امام حسین(ع) رقم خواهد خورد و مانایی نام آن حضرت به همین دلیل است که تنها راه سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت راه امام حسین(ع) است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیاده روی اربعین حسینی را به‌عنوان یکی از بزرگترین ابعاد منظومه هدایت حسینی عنوان کرد و هر حرکت کوچکی را هم در این مسیر دارای اجر و قرب فراوان الهی دانست.

در بخش دیگری از این همایش عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور به تشریح سیاست ها و اهداف این کمیته در راستای اجرای بهینه و مطبول زیارت اربعین حسینی توسط زائران و ارتقاء معلومات آنان پرداخت.

حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی، احترام به تمامیت ارضی عراق، احترام به مرجعیت شیعه و پرهیز از هرگونه حرکت اختلاف برانگیز را به‌عنوان مسائلی یاد کرد که می تواند کمک شایانی به برگزاری کیفی این همایش جهانی کند.

در بخش دیگری از این همایش مجید خورشیدی، معاون سیاسی امنیتی استاندار با ارائه آخرین نکات امنیتی به زائران حسینی خواستار حفظ وحدت اسلامی از طرف آنان شد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر و رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین استان در ابتدای این همایش در سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار به تبیین اهداف همایش پرداخت.

تلاوت قرآن کریم، اجرای سرود جمهوری اسلامی، مداحی حاج حسن توزی از مداحان برجسته اهل بیت عصمت و طهارت استان و پخش کلیپ هایی در خصوص بایسته های اربعین حسینی از دیگر بخش های این همایش بودند.

گفتنی است، در خاتمه این همایش نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام مصلح، امام جمعه برازجان اقامه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =