پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ |١٦ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 14, 2019
حجت الاسلام والمسلمین احمد بحرینی رئیس مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن

حوزه/ مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی پنسیلوانیای آمریکا تاکید کرد: امیدواریم خون بر زمین ریخته شده این مقتولانِ کینه و نفرت، سبب همبستگی بین آحاد ملت و طرد هرگونه تفکر نژادپرستانه گردد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» در پی وقوع حادثه تروریستی در پنسیلوانیای آمریکا و کشته و مجروح شدن تعدادی از پیروان دین یهود در یک مکان عبادی،‌ مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن ضمن سرزنش سیاست های نژادپرستانه سیاستمداران صهیونیست یهود،‌ این حادثه تروریستی را محکوم کرد.

متن بیانیه این مرکز بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آن‌گونه که در اخبار آمده است روز شنبه که جمعی از پیروان دین یهود در مکان عبادی خود در حوالی شهر پیتزبورگ ایالت پنسیلوانیا آمریکا گرد آمده بودند مورد هجوم مسلحانه فردی نژاد پرست قرار گرفتند که طی آن حداقل ۱۰ نفر کشته و تعدادی نیز به شدت زخمی شدند.

حسب بررسی های انجام شده، ضارب ۴۶ ساله بارها در صفحات اجتماعی اینترنتی خود شعارهای بسیار تند نژاد پرستانه را مطرح و نسبت به انجام این‌گونه حرکات نشانه هایی را صادر کرده بود و در حقیقت مانند بمبی آماده انفجار بود که چاشنی آنرا سیاستمدارن فرصت طلب و شبکه های تلویزیونی و اینترنتی فراهم کردند.

این واقعه را در روزهای آینده افراد مختلف به انحاء گوناگون تجزیه و تحلیل خواهند کرد و هر گروه سعی خواهد نمود گروه مقابلش را مسئول این واقعه غم انگیز نشان دهد، اما هرگونه که بخواهند آنرا توجیه کنند یک واقعیت غیر قابل انکار آن است که «آنها که باد می‌کارند طوفان درو می‌کنند».

اگر بی وقفه به گروهی از مردم بر اساس دین و نژاد و ملیت و رنگ پوست و جنسیت انگ بی ارزشی‌، جنایتکاری و تروریستی بزنیم، کسانی نیز آن را باور می دارند و نهایتا آنرا به منصه عمل می رسانند. کسی که امروز مرتکب این جنایت شنیع گردیده است در دامان همین افکار مرتجعانه رشد کرده است و نهایتا نیز نفرتی را در او نشانده بودند به نهایت محتوم خود رسانید.

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن به نمایندگی از جامعه مسلمان منطقه، ضمن محکوم نمودن این جنایت ددمنشانه، با بازماندگان این فاجعه اسفبار ابراز همدری نموده و از خداوند متعال برای خانواده های بازماندگان آرزوی صبر برای از دست دادن عزیزانشان را می نماید. امید داریم که خون بر زمین ریخته شده این مقتولان کینه و نفرت سبب همبستگی بین آحاد ملت و طرد هرگونه تفکر نژادپرستانه گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =