سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ |٢٢ صفر ١٤٤١ | Oct 22, 2019
شیخ محمد عبدالعاطی

حوزه/ شیخ محمد عبدالعاطی گفت: گفتمان اسلامی و دینی مسلمانان باید به زبان های مختلف به جهان عرضه شود تا این گفتمان به کشورها و ملت های مختلف برسد و بتوانیم از این راه مطمئن باشیم که تصویر صحیحی از اسلام به غرب می رسد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه شیخ محمد عبدالعاطی رئیس سابق دانشکده پژوهش هالی عالی الازهر شاخه قلیوبیة گفت: راه های متعددی برای مقابله با اسلام هراسی وجود دارد که یکی از آنها اصلاح چهره اسلام در سطح جهان است و از سوی دیگر باید دادگاه های اروپایی را نیز ملزم کرد که حکمی در مورد ممنوعیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) صادر کنند.

وی افزود: علمای اسلام نیز باید در شبکه های جهانی حاضر شده و غرب را مخاطب خود قرار داده و با آنها وارد گفتمان شوند و در محافل بین المللی که توسط مؤسسات دینی جهانی برگزار می شود شرکت کرده و چهره واقعی اسلام را معرفی کنند.

این عالم الازهر در ادامه تاکید کرد: گفتمان اسلامی و دینی مسلمانان باید به زبان های مختلف به جهان عرضه شود تا این گفتمان به کشورها و ملت های مختلف برسد و بتوانیم از این راه مطمئن باشیم که تصویر صحیحی از اسلام به غرب می رسد و از سوی دیگر همه باید با گروه ها و جیان های تندرو که چهره اسلام را تخریب می کنند مبارزه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =