شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ |١٨ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 16, 2019
سردار محمدرضا نقدی

حوزه/ معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با تاکید بر اینکه اگر امروز مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد، مشکل در رأیی است که ما به افراد می دهیم، گفت: حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم در برابر مشکلات انقلاب در طول ۴۰ سال از همه راحتر است، در اقتصاد دست ایران پر است، اقتصاد؛ انرژی و مواد اولیه می خواهد که زیر پای ایران است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، سردار محمد رضا نقدی، پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون و طلاب مدرسه حضرت ولی عصر(عج) اصفهان در ویژه برنامه «بی تفاوت نباشیم»، پبرامون مسایل روز اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم، بنابراین باید دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی بازشناسایی و تبیین شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران بیان کرد: انقلابی پر عظمت که تمام مناسبت ها را تحت شعاع قرارداده، باید بیش از این بیان و تعریف شود، ولی متاسفانه به دلیل درگیری با مسایل پیش پا افتاده ما از انجام این رسالت غافل ماندیم.

وی با بیان این که دشمن درصدد است که مسایل مهم چهل سالگی انقلاب تبیین نشود و با منفی بافی و بیان مسایل جزئی چون گرانی دلار و ارز، و ...  درصدد تحقق این هدف شوم خود است، ابراز کرد: در حال حاضر موقع شکرگزاری نعمت انقلاب فرا رسیده است؛ دشمن در همه عرصه ها مقابل ملت ایران شکست خورده است.

فعالیت 275 شبکه رادیویی و تلویزیونی علیه انقلاب

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران تصریح کرد: در حال حاضر 275 شبکه رادیویی و تلویزیونی به زبان فارسی  با حمایت غرب، شبانه روز در حال فعالیت علیه انقلاب و ایران هستند و حداقل 200 فیلم با موضوعات ضدایرانی مستقیم ساخته اند، ولی ملت ایران با این وجود ایستاده و همچنان برارزش های دینی خود پافشاری می کند.

وی عنوان کرد: در حقیقت ایران اسلامی حتی در برابر جنگ اقتصادی پیروز شده، ولی تصویرسازی رسانه ها ی خارجی خلاف واقع است، گویی که امریکا پیروز و ایران شکست خورده است

نقدی اذعان کرد: آمریکا را باید با فعل ماضی صرف کنیم؛ آمریکا فرو پاشیده و نابود شده و یک روزی ابرقدرت بود و آن دوران تمام شد، امروز دولتمردان آمریکا هرگز جرات رفتن با ماشین روباز به کشورها را  ندارند، چرا که با سنگباران ملت ها مواجه می شوند .

انقلاب اسلامی آمریکا را از صدر به زیر کشید

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران بیان کرد: انقلاب اسلامی در چهل سال مبارزه، آمریکا را از صدر به زیر کشید، آمریکا امروز 21 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و طبق پیش بینی ها میزان بدهی ها زودتر از سال2030 به میزانی می رسد که فروپاشی معنا دارد

وی با بیان اینکه جهانی سازی و اقتصاد جهانی جز اصول 50 ساله آمریکا بود که امروزه رئیس جمهور این کشور آن را منکر می شود گفت: پس امروزه فروپاشی نظام لیبرال دموکراسی را شاهدیم. علی رغم همه این واقعیت ها هنوز عده ای از سایه جنگ آمریکای روبه زوال رفته می ترسند، در حالی که واقعیت ایران اسلامی این است که ایران، لبنان، عراق و سوریه، یمن و... را از دست آمریکا گرفته است.

نقدی افزود: انقلاب اسلامی برای استقلال و آزادی مردم ایجاد شد. آیا واقعا استقلال کشور و آزادی مردم دچار خدشه شده است؟، در رژیم پهلوی روزانه 6میلیون بشکه نفت با جمعیت 30میلیون نفری کشور بفروش می رفت، اغلب مردم ایران در زمان پیش از انقلاب بی سواد و 70درصد در روستاها بودند که گاز، آب آشامیدنی و برق نداشتند. رشوه توسط خاندان پهلوی به صورت علنی و رسمی گرفته می شد، فقط شاه پهلوی شخصا 83 کاخ در جای جای جهان داشت، ولی امروز رهبر ایران در چه منزلی زندگی می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران تصریح کرد: انقلاب، ملت ایران را از 2500سال زندگی نکبت بار پهلوی آزاد کرد و برای ما اسلام و آزادی را به ارمغان آورده است.

مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد

نقدی با تاکید بر اینکه اگر امروز مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد، مشکل در رأیی است که ما به افراد می دهیم، گفت: شورای نگهبان در انتخابات باید ترکیبی را تایید کند که میزان مشارکت حداکثری مردم محقق شود.

وی تصریح کرد: اگر امروز یک آرامش نسبی در جامعه وجود دارد به این دلیل بوده که مردم می دانند انتخاب و رأی خودشان باعث ایجاد چنین مشکلاتی شده است، ولایت فقیه وظیفه دارد اگر مردم تصمیم و رأیی گرفتند آن را بپذیرد و فقط اگر مردم بخواهند از اسلام خارج بشوند مقابل آن می ایستند. لذا رأی من و شما باعث می شود که امروز شاهد وزیر اشرافی گر و نماینده مجلسی که از اقتصاد سوادی ندارد، باشیم.

* راه شکوفایی اقتصادی مذاکره نیست

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران با اشاره به این که مشکلات امروز ذره ای از ارزش های انقلاب کم نمی کند و هر جایی که انقلابی عمل نکردیم شاهد مشکلات هستیم،  اظهار کرد: نارضایی مردم باید به سمت عاملان مشکلات جامعه و اقتصاد برود

وی در ادامه در پاسخ به سؤالات طلاب بیان کرد: امروز حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم در برابر همه مشکلات پیش روی انقلاب در طول 40 سال از همه راحتر است، در اقتصاد دست ایران پر است، اقتصاد؛ انرژی و مواد اولیه می خواهد که زیر پای ایران است.

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران تصریح کرد: هیچ کشوری اقتصادش با مذاکره و روابط خارجی شکوفا نشده است . راه شکوفایی اقتصادی مذاکره نیست، ریشه مشکلات به دو اصل برمی گردد، نخست سبک زندگی برخی مسئولین و دوم بحث عدم اسلامی بودن علوم انسانی.

کارمند وزارت خارجه ایران دقیقا همان دروس کارمند وزارت خارجه آمریکا را می خواند

وی در توضیح اسلامی نبودن علوم انسانی، اضافه کرد: کارمند وزارت خارجه ایران دقیقا همان دروس کارمند وزارت خارجه آمریکا را می خواند و همان موازنه قدرت را می داند و حرفی از ایستادگی در برابر مستکبر را نمی فهمد.

نقدی اذعان کرد: علم سیاست، مدیریت و اقتصاد اسلامی باید توسط حوزه های علمیه و فضلای حوزه تولید شود و به جامعه عرضه شود. ما نباید در مسائل فقه انفرادی محدود شویم، لذا به فقه اجتماعی نیاز داریم، منابع ما غنی است، ولی باید آنها را استخراج کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی  سپاه پاسداران در پایان خاطرنشان کرد: روحانیون و طلاب می توانند در مسیر اصلاح اموری چون سیاست، اقتصاد، حجاب، سواد رسانه ای، فضای مجازی و ... بسیار موثر باشند.

انتهای پیام

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =