چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ |٢٣ صفر ١٤٤١ | Oct 23, 2019
روان

حوزه/ معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۲۱ وقف جدید برای اقامه نماز در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از اصفهان، حجت الاسلام ولی الله روان،  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، پیرامون اقدامات صورت گرفته در بحث ترویج فرهنگ نماز، اظهارداشت: براساس پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز فعالیت هایی در سال جاری در ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان اصفهان توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا شورای اقامه نماز در استان به صورت مستمر تشکیل شده است تا برای برپایی منظم و با کیفیت اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه استان و ادارات تابعه برنامه ریزی کند و فعالیت های آنان را نیز رصد نماید و در این جهت هیئت ارزیابی و رتبه بندی واحدهای استانی و شهرستانی تشکیل شده که براساس شاخص های ارائه شده توسط ستاد اقامه نماز استان فرم هایی تهیه و از فعالیت های اقامه نماز در سراسر استان بازرسی به عمل می آید.

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: همچنین امسال در همایش یاوران وقف و رسانه و نماز نیز از 27 نفر فعال حوزه اقامه نماز در ادارات اوقاف سراسر استان نیز تجلیل و قدردانی شد.

حجت الاسلام روان در ادامه به برگزاری دوره های آموزشی با موضوع نماز در استان اشاره کرد و گفت: امسال برای 150 نفر از هیئت امناء و خادمان بقاع متبرکه سراسر استان دوره های آموزشی، توجیهی با موضوع نماز برگزار شده است و برای 300 نفر ساعت از کارکنان ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان نیز به صورت مجازی دوره هایی با موضوع نماز برگزار شده است.

وی در ادامه خاطر نشان شد: همچنین امسال تاکنون 21 وقف جدید برای اقامه نماز در استان به ثبت رسیده است که این موقوفات شامل زمین ها و املاکی هستند که برای ساخت مسجد و یا توسعه مساجد وقف شده اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه بیان کرد: همچنین به صورت دائم در طول سال 25 غرفه ویژه اقامه نماز در قالب خیمه های معرفت نیز در جوار بقاع متبرکه سراسر استان برپا بوده که به زائران و مجاوران این اماکن متبرکه در جهت پاسخگویی به مسائل شرعی و اقامه نماز مشاوره داده اند.

حجت الاسلام روان در ادامه اضافه کرد: انجمن یاوران وقف و نماز نیز در استان تشکیل شده است تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت این انجمن در راستای ایجاد موقوفات بیشتر با نیت ترویج فرهنگ نماز گام برداریم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =