سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ |١٧ محرم ١٤٤١ | Sep 17, 2019
نهاد اسلامی شایعه ممنوعیت اذان در مساجد آفریقای جنوبی را تکذیب کرد

حوزه/ سخنگوی شورای قضایی مسلمانان آفریقای جنوبی ضمن رد شایعه ممنوعیت پخش اذان از بلندگوهای مساجد در کیپ تاون، اعلام کرد که جلسه خوبی با اعضای شهرداری داشته و به توافقاتی رسیده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از آناتولی، مسجدی های  شهر کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی، ادعاهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی را مبنی بر منع پخش اذان از مساجد رد کرده و اعلام کردند که با مقامات شهر به توافق رسیده اند.

سخنگوی شورای قضایی مسلمانان آفریقای جنوبی روز چهارشنبه رسما اعلام کرد که هیچ تصمیمی در راستای ممنوعیت پخش اذان از مساجد از سوی شهرداری گرفته نشده است.

شیخ اسحاق طالب سخنگوی این شورا اعلام کرد: ما روز سه شنبه یک جلسه خوب با مقامات شهری داشتیم و آن ها پذیرفتند که کارشناسانی به مساجد فرستاده و سطح صدای اذان را در مناطق مسکونی تنظیم کنند.

طالب افزود: شهرداری از مدیریت شهر نیز درخواست کرده که با استخدام یک مهندس صوتی، صدای بلندگوهای مساجد را تنظیم کنند که در سطح  صوتی پذیرفته شده توسط شهرداری قرار بگیرد.

این رهبر مسلمان افزود که شهروندان آفریقای جنوبی از آزادی مذهبی تحت دموکراسی لذت برده با این حال آزادی مذهبی در جامعه چندفرهنگی و چندمذهبی با مسئولیت های مختلفی نیز همراه است به ویژه هنگام پخش اذان از بلندگوهای مساجد.

 

گفتنی است مسلمانان  بیش از 350 سال است که در کیپ تاون زندگی کرده و چندین مسجد و اماکن تاریخی در سرتاسر این شهر به آنان تعلق دارند. بزرگترین جمعیت مسلمانان در آفریقای جنوبی در منطقه غربی کیپ سکونت دارند. مسلمانان تقریبا 2 درصد جمعیت 57 میلیونی آفریقای جنوبی را به خود اختصاص داده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =