چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ |١٨ محرم ١٤٤١ | Sep 18, 2019
بنیاد اهل بیت آفریقای جنوبی درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت

حوزه/ بنیاد اهل بیت آفریقای جنوبی با ارسال پیامی، تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفته و ایشان را میراث زنده شهید صدر معرفی نمود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» ، بنیاد اهل بیت آفریقای جنوبی در پیام تسلیتی، درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت.

در این پیام تسلیت آمده است: با غم و اندوه عمیق، خبر مربوط به درگذشت محقق بزرگ، قاضی، متفکر و مجاهد آیت الله سیدمحمد هاشمی شاهرودی را دریافت کردیم.

ایشان در خانه ای متولد شد که پدرشان محققی برجسته و یکی از علمای شناخته شده نجف اشرف بود. ایشان ابتدا زیر نظر آیت الله خویی تحصیل می کردند و سپس با هدایت شهید آیت الله باقر صدر، به رشد و شکوفایی رسیدند.

او در زمان حیاتش،  نه تنها با جمع آوری سخنرانی های شهید صدر و تبیین کتاب، بلکه در فضای سیاسی اجتماعی عراق، میراث زنده شهید صدر محسوب می شدند.

ایشان ابزاری سودمند برای تضمین شناخته شدن تفکر معاصر شهید صدر در زمینه های مختلف  الهیات، فلسفه، اقتصاد، فقه، اخلاق و سیاست بود و آن ها را به جهان معرفی کرد. او سپس به آرمان های اسلام خدمت کرده و در جمهوری اسلامی نقش های مختلفی را ایفا نموده و دیدگاه آکادمیک خود را در به کارگیری اصول اسلام در جامعه معاصر به ارمغان آورد.

در حقیقت، در دو دهه گذشته زندگی اش، وی یک متحد متعهد و وفادار رهبری انقلاب اسلامی بود.

در ادامه این پیام، موسسه اهل بیت آفریقای جنوبی، با سابقه برجسته ای از خدمات به مردم ایران و عراق و امت بزرگ اسلام، تسلیت صمیمانه خود را به رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله خامنه ای و خانواده محترم او ابراز داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =