چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ |١٨ محرم ١٤٤١ | Sep 18, 2019
از مسلمانی که کلیسای مصر را از حمله تروریستی مطلع ساخته بود، تقدیر شد

حوزه/ کشیشان کلیسای مریم در شهرک نصر مصر امام جماعت مسجدی را که آنان را از وجود ماده انفجاری مطلع ساخته بود، به کلیسا دعوت کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از egyptindependent، کشیشان کلیسای مریم باکره در شهرک نصر در قاهره، پایتخت مصر، سعد عسکر، امام جماعت مسجد دیا الحق را  به کلیسا دعوت کردند. این روحانی مسلمان مسیحیان را از وجود مواد منفجره ای که تروریست ها  در پشت بام مسجد پنهان ساخته و قصد داشتند با آن جشن سال نوی مسیحیان را برهم بزنند، مطلع ساخته بود.

عسکر در جمع مسیحیان در کلیسا گفت: ما باید در کنار هم بایستیم و از همدیگر حمایت کنیم، آنان که مراکز دینی را هدف قرار می دهند هیچ دینی ندارند، نه مسلمان هستند و نه مسیحی.

گفتنی است بعداز ظهر شنبه این روحانی مسلمان به همراه دوستش جد شعبان خلیفه، که هر دو فارغ التحصیلان دانشگاه الازهر می باشند متوجه می شوند که فرد ناشناسی در حال حمل یک چمدان به سمت پشت بام مسجد است. ابتدا او را نادیده گرفته و برای نماز به مسجد می روند، پس از پایان اقامه نماز، تعجب می کنند از اینکه فرد بدون چمدانش به سرعت از مسجد بیرون می رود.

این دو مسلمان سعی می کنند فرد تروریست را دستگیر کنند، اما او فرار می کند، سپس آن ها به سرعت نگهبانان امنیتی کلیسا را خبر کرده و آنان را از وجود چمدان مطلع می سازند.

به گفته منابع امنیتی در قاهره یک مامور عالی رتبه پلیس که سعی داشته بمب را خنثی کند در جریان این انفجار کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند. در چمدان مربوطه 6 بمب جای گذاری شده بود.

ویدئوی یک دوربین مداربسته در نزدیکی کلیسا لحظه ای را  نشان می دهد که تروریست با استفاده از پشت بام به ساختمان متصل به مسجد رفته و ماده منفجره را در نزدیکی کلیسا رها می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =