یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
نماز جمعه هامبورگ

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی مفتح در نماز جمعه این هفته مرکز اسلامی هامبورگ آلمان در ادامه مباحث و معارف قرآنی خود به بیان معارف اسلامی درباره معاد و جهان آخرت پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نماز جمعه این هفته مرکز اسلامی هامبورگ آلمان به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمدهاید مفتح امام این مرکز و با حضور شیعیان آلمان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مفتح در خطبه های نماز جمعه این هفته در ادامه سلسله مباحث قرآن شناسی خود به بیان معارف اسلامی درباره معاد پرداخت و گفت:

در ادامه مباحث قرآن شناسی به این پرسش می رسیم که امسان پس از مرگ به کجا می رود و سرنوشت او چیست؟ و ما در مورد «معاد، زندگی جاویدان پس از مرگ» سخن گفتیم، و گفتیم که آیات قرآن در این بحث به چهار دسته اثبات معاد، وضع آسمان ها و کرات و زمین هنگام معاد، وضع آدمیان هنگام معاد و وضع آدمیان در جهان آخرت تقسیم می شود تقسیم می‏‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با استناد به آیات قرآن کریم ضمن تبیین وضعیت و دگرگونی آسمان ها و کرات و زمین هنگام وقوع معاد؛ تاکید کرد:

از مجموع آیات قرآن کریم درباره معاد چنین نتیجه مى گیریم که قیامت ادامه دنیا نیست، بلکه این جهان به کلى درهم کوبیده مى شود، زیرا انفجارهاى عظیم و زلزله هاى هولناک همه چیز را در هم مى ریزد و در هم مى پیچد، سپس طرح تازه اى ریخته مى شود و جهان نوینى بر ویرانه هاى این جهان برپا مى شود و رستاخیز انسان ها در آن عالم جدید است.

نماز جمعه هامبورگ

نماز جمعه هامبورگ

نماز جمعه هامبورگ

نماز جمعه هامبورگ

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =