سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
۵۵ دانش آموز مسلمان به سبب حجاب اسلامی در نیجریه از مدرسه اخراج شدند

حوزه/ دانش آموزان مسلمان مدرسه راهنمایی بین الملل در دانشگاه فناوری لادوک آکینتولا در نیجریه، که خواستار رعایت حقوق مذهبی شان مبنی بر داشتن حجاب بودند، از ورود به مدرسه بازماندند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از Vanguard، یک مدرسه راهنمایی در نیجریه روز گذشته 55 دانش آموز مسلمان را به خاطر داشتن حجاب اسلامی، ممنوع الورود کرد.

مدرسه راهنمایی بین الملل واقع در دانشگاه فناوری لادوک آکینتولا (لائوتک) در شهر اوگبوموشو در ایالت اویو نیجریه واقع می باشد، به گفته یکی از معلمان این مدرسه که از ترس محکوم شدن خواسته نامش فاش نشود، روز دوشنبه دانش آموزانی که حجاب اسلامی داشته اند اجازه ورود به مدرسه را نداشته اند.

به گفته این معلم، دانش آموزان مسلمان نخستین بار در سال 2011 از شورای مدیریت مدارس خواسته بودند که به دختران مسلمان اجازه داشتن حجاب اسلامی به عنوان بخشی از یونیفرم مدرسه را بدهند.

این معلم افزود: صبر ما به عنوان شهروندان قانونمند به پایان رسیده بود و انتظار داشتیم که مدرسه اقدامات ضروری در راستای قانون و حقوق شهروندی دانش آموزان را در پیش بگیرد که این اتفاق نیفتاد. ما از سال 2011 تاکنون انتظار کشیده بودیم از 4 ژانویه 2019 تصمیم گرفتیم که خودمان حقمان را بگیریم و بر این باوریم که دانش آموزان مسلمان باید اجازه داشته باشند حجابشان را حفظ کنند.

 گفته می شود مدیریت مدرسه حاضر به تغییر آیین نامه منع حجاب نمی باشد. و اعلام کرده هیات مدیریت مدرسه هنوز استفاده از حجاب را به تایید نرسانده است، این درحالی است که بسیاری از دانش آموزان و والدین شان با ارسال نامه های اعتراضی خواستار رسیدگی به این وضعیت شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =