یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
تلاش برای ممنوعیت ذبح حلال در شهر بریتانیایی، مسلمانان را آشفته ساخت

حوزه/ گروهی به بهانه ایجاد کمپین حمایت از حقوق حیوانات در شهر کرکلیس در بریتانیا، سعی دارند با ممنوع سازی ذبح حلال، از تغذیه گوشت حلال در مدارس جلوگیری کنند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از patheos، رهبران مسلمان در شهر کرکلیس، یک کلان شهر در یورک شایر انگلستان، از نفرت پراکنی های پیرامون گوشت ذبح حلال به بهانه حمایت از حقوق حیوانات شکایت کرده و خواستار جلوگیری از ترویج تعصب مذهبی شدند. درحالی که برخی با ایجاد کمپینی، از شورای شهر خواسته بودند که ذبح حلال را ممنوع سازد، مسلمانان این سلسله اقدامات را مسبب ایجاد شکاف در جامعه عنوان کردند.

شبیر پاندور، سرپرست شورای شهر کرکلیس در این باره گفت: این بحث ها برای منع ذبح حلال تعمدا و برای ایجاد تبعیض، ترویج نفرت مذهبی و در مقابل یکدیگر قرار دادند جوامع ایجاد شده اند. ما نمی توانیم چنین قانونی را تصویب کنیم و پاسخ من نه است.

بحث ها پیرامون تصویب قانون منع ذبح حلال زمانی آغاز شد که گروهی با تشکیل یک کمپینی، مدعی شدند که ذبح حلال زیر پاگذاشتن حقوق حیوانات می باشد.

گفته می شود هم اکنون 43 مدرسه در این شهر گوشت ذبح حلال سفارش می دهند و 17 مدرسه دیگر نیز که اکثریت دانش آموزان شان را مسلمانان تشکیل می دهند، گوشت غیرحلال را اکیدا ممنوع ساخته اند.

 

در این میان کشورهای مختلف اروپایی از جمله بلژیک، دانمارک، سویس، سودان، نروژ و ایسلند و حتی برخی توابع بریتانیا تاکنون با وضع قوانین متعددی سعی در ممنوع سازی ذبح اسلامی بدون بی حس کننده شده اند. در این میان بسیاری کارشناسان بر این باور هستند چالش ذبح اسلامی که اخیرا در برخی کشورهای غربی و اروپایی به راه افتاده، تنها بهانه ای برای تخریب چهره مسلمانان و اسلام و ترویج تبعیض ضداسلامی محسوب می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =