چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ |١٩ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 21, 2019
تصاویر/ درس خارج آیت الله العظمی سبحانی در سال تحصیلی جدید

حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در پایان با بیان اینکه تعطیل کردن دروس در روزهای بین التعطیلین یک بدعت در حوزه شده است تاکید کردند: روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه درس اینجانب برقرار است و بنایی بر تعطیلی درس در این روز نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله سبحانی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی، گفتند: نشست و برخاست با عالم و دانشمند دینی نقش بسزایی در ایجاد اخلاص و رفع شک و شبهه در مورد مسائل دینی دارد.

ایشان با نقل خاطره ای از نماز باران آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری(ره) گفتند: در سال ۱۳۲۲ که خشکسالی عجیبی به وجود آمده بود و مزارع و باغات قم به کلی خشک شده بوددند؛ همه آمدند خدمت آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری و از ایشان تقاضای نماز باران کردند که بعد از نماز باران ایشان باران زیادی می آید و خیلی از جوانانی که در زمان توده ای ها دچار شک و شبهه در اعتقادات دینی شده بودند به یقین رسیدند و متوجه شدند که ورای این عالم یک دنیای دیگری نیز وجود دارد.

معظم له با بیان اینکه ایجاد اخلاص از دیگر فواید نشست و برخاست با علما است، خاطرنشان ساختند: اخلاص نقش مهمی در آموزه های دینی دارد و زندگی علما و بزرگان دینی ما پر است از اخلاص و کار برای خدای متعال که یکی از این علما مرحوم آیت الله حجت بودند که زهد و اخلاص ایشان معروف بود میان خاص و عام.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان با بیان اینکه تعطیل کردن دروس در روزهای بین  دو تعطیلی  یک بدعت در حوزه شده است تاکید کردند: روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه درس اینجانب برقرار است و  بنایی بر تعطیلی درس  در این روز نیست.

 

 

 

۳۱۳/۳۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =