پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
تحقیقات پلیس بریتانیا درباره شعارهای اسلام هراسی علیه فوتبالیست مسلمان آغاز شد

حوزه/ در ویدئویی که از جریان مسابقه بین دو تیم لیورپول و وستهام یونایتد که در ۴ فوریه در ورزشگاه لندن برگزار شد، شنیده می شود که فردی شعارهای اسلام هراسانه سر می دهد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری«حوزه» به نقل از دیلی صباح، پلیس بریتانیا روز گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، تحقیقاتی درباره شعارهای اسلام هراسی و نژادپرستی که علیه محمد صلاح، فوتبالیست مصری تبار تیم لیورپول سرداده شده اند، آغاز شده است.

 این تحقیقات زمانی به جریان افتاد که یک ویدئو در شبکه های مجازی به نمایش گذاشته شد که نشان می داد شعارهای نژادپرستانه و اسلام هراسی علیه هویت اسلامی صلاح در طی یک بازی میان دو تیم لیورپول و وستهام یونایتد، در 4 فوریه در ورزشگاه لندن سر داده شده اند.

در ویدئو ، درحالی که صلاح یک ضربه کرنر را می زند، صدای مردی  شنیده می شود که به مسلمان بودن صلاح اهانت کرده است.

پلیس متروپولیتن لندن در این بیانیه اعلام کرده است: ما از ویدئویی که در آن اهانت کلامی علیه این بازیکن به گوش می رسد آگاه هستیم،. افسران ما در حال بازبینی ویدئو هستند، هنوز هیچ کس در این زمینه بازداشت نشده و تحقیقات هنوز ادامه دارد.

باشگاه تیم وستهام یونایتد نیز با انتشار بیانیه ای، این ویدئو را محکوم کرده و اعلام داشته که چنین رفتارهای خشونت آمیز و آزاردهنده ای را تحمل نخواهند کرد.

در بیانیه این باشگاه آمده است: ما باشگاهی هستیم که همه را  می پذیریم. و همه از هر سن، نژاد، مذهب یا عقیده، ازدواج و یا مشارکت مدنی، جنسیت، یا معلولیت، در ورزشگاه لندن به گرمی استقبال می کنیم.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =