دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ |٢٤ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 26, 2019
سردار رمضان شریف - سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

حوزه/ سردار شریف با اشاره به حمله تروریستی به اتوبوس پرسنل سپاه، گفت: ان‌شاءالله با پیگیری و جدیت بیشتری که خودمان برای تنبیه آنانی که به تروریست‌ها کمک می‌کنند، انجام خواهیم داد، دیگر شاهد تکرار این حوادث نباشیم و آنان نیز مجازات این عملیات جنایت‌کارانه خودشان را به‌زودی خواهند دید.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در تهران، با اشاره به حمله تروریستی به اتوبوس پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محدوده چانعلی جاده خاش-زاهدان، اظهار داشت: در خصوص واکنش نظام جمهوری اسلامی ایران به این حادثه تروریستی در پیام مسئولان کشور اعم از رئیس‌جمهور و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است.

وی با اشاره به علت اصلی این حادثه تروریستی در کشور تصریح کرد: دلیل روشن است و اینکه دشمنان تلاش می‌کنند تا ناامنی را در اطراف مرزهای کشور ما به وجود بیاورند و خط هم خط آمریکایی‌ها و تروریست‌های کشورهای همراه آنان مانند عربستانی‌ها و امثالهم هستند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شاید یکی از اهداف دشمنان جلوگیری از عمران و آبادانی باشد که جمهوری اسلامی مصمم است در استان سیستان و بلوچستان انجام بدهد، افزود: دشمنان تلاش می‌کنند تا با ایجاد ناامنی در کشور از سرمایه‌گذاری در آن مناطق به‌ویژه چابهار به‌نوعی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه این تروریست‌ها معمولاً تحت حمایت و آموزش سرویس‌های امنیتی کشورهای منطقه هستند و به‌صورت طبیعی آمریکایی‌ها صد درصد از آنان پشتیبانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: معمولاً هر حادثه‌ای که علیه مرزداران و مرزبانان هر کشوری رخ بدهد همه دنیا آن را محکوم می‌کنند، اما می‌بینیم که این حادثه را نه‌تنها محکوم نمی‌کنند بلکه از این جنایت تروریستی حمایت هم می‌کنند.

سردار شریف با بیان اینکه جمهوری اسلامی هم ملاحظاتی دارد و ما با کشورهای پاکستان و افغانستان(هم مقامات سیاسی و هم مقامات نظامی و امنیتی) رایزنی‌های متعددی برای برخورد با این‌ها داشته و داریم، گفت: امیدوار هستیم با همت ویژه‌تر و کنترل بیشتری که آنان خواهند کرد و ان‌شاءالله با پیگیری و جدیت بیشتری که خودمان برای تنبیه آنانی که به این تروریست‌ها کمک می‌کنند، انجام خواهیم داد دیگر شاهد تکرار این حوادث نباشیم و آنان نیز مجازات این عملیات جنایت‌کارانه خودشان را به‌زودی خواهند دید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار حوزه مبنی بر ارتباط این حادثه تروریستی با حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه و جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تصریح کرد: قطعاً یکی از دلایل آن همین است و این‌ها تلاش‌هایی داشتند که قبل از 22 بهمن در منطقه سیستان و بلوچستان ناامنی ایجاد کنند اما با اشراف اطلاعاتی قرارگاه قدس سپاه و مجموعه نیروهای امنیتی و انتظامی، علی‌رغم تلاش‌های مذبوحانه آنان، موفق نشدند تا اقدام خاصی را انجام بدهند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنان تلاش کردند تا یک سوژه‌ای دست سرویس‌های بیگانه بدهند تا عظمت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه و جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را به‌ویژه که امسال شاهد افزایش قابل‌توجه و چشمگیر رشد جمعیت در مناطق کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان بودیم را تحت شعاع قرار بدهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =