سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ |١٨ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 20, 2019
در قلب ها پایگاه بزنید

حوزه/ روی جنبه های مثبت بچه‌ها دست بگذارید مثلا پاکی قلب آنها را به خودشان یادآوری کنید ... بیشتر جنبه های مثبت وجودی و اعتقادی شان را خاطرنشان کنید تا کم‌کم بعد از این ارتباط های دلی زمینه ای ایجاد بشود و بعدها بتوانید در این مورد صحبت کنید.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir، مسئله حجاب در مدارس دخترانه از ماجراهایی است که تقریبا پایانی نداشته و هر روز در نقطه ای از مدرسه نقل بحث بچه ها است.

دکتر امیرحسین بانکی‌پور متخصص و نویسنده ای است که هم کتاب هایش رنگ و بوی بحث حجاب و حیا را دارد و هم مخاطبش در این کتاب ها جوانان و نوجوانان هستند. با او هم‌صحبت شدیم تا برای‌مان بگوید چگونه با حفظ ارتباط و دوستی با بچه‌ها هم مبلغ خوبی برای حجاب باشیم و هم دست‌مان در مباحث پر و پیمان باشد.

 

* در قلب ها پایگاه بزنید

 

سؤال: راهی وجود دارد که تأثیر حرف‌مان در بچه‌ها بیشتر شود؟

 

روی جنبه های مثبت بچه‌ها دست بگذارید مثلا پاکی قلب آنها را به خودشان یادآوری کنید ... بیشتر جنبه های مثبت وجودی و اعتقادی شان را خاطرنشان کنید تا کم‌کم بعد از این ارتباط های دلی زمینه ای ایجاد بشود و بعدها بتوانید در این مورد صحبت کنید. 

قبل از دوست شدن اصلا امر و نهی نکرده و بحث نکنید . اول دوستی تان را ثابت کنید تا بچه ها بدانند این حرف هایی هم که می گویید از روی دلسوزی است، باز هم تاکید می کنم اصلا مستقیم وارد بحث نشوید. مثلا اگر مادرش مریض است جویای احوالش شوید و موقع ناراحتی کنارش باشید؛ وقتی بقیه مسخره اش می‌کنند شما او را دلداری بدهید.

پایگاه قلبی تان را تقویت کنید. اگر این حقیقت را ثابت کنیم که ما آن‌ها را از لحاظ انسانی و  اعتقادی قبول داریم، احترام قائلیم، به شخصیت آن‌ها و مشکلات روحی شان توجه داریم و هرکاری از دستمان برآید برایشان انجام می دهیم، آن وقت است که کلام ما مؤثر واقع می شود.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =