چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ |١٩ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 21, 2019
تصاویر/ دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه های سیستان و بلوچستان با آیت الله مصباح یزدی

حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)،‌ گفت: دستاورد های تنها یک دهه از انقلاب با دستاورد های یک قرن پیش از انقلاب برابری می کند. البته متاسفانه فاصله ما با آنچه که باید باشد زیاد است و یکی از رهنمودهای ما برای هر چه بهتر رسیدن به آن غایت، بیانیه اخیر مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاریحوزه، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین جشنواره امام خمینی رحمه الله علیه که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با گرامیداشت آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی آن را معجزه تاریخ خوانده و اظهارداشت: کمتر نعمتی در تاریخ به اندازه نعمت جمهوری اسلامی وجود داشته است.

ایشان افزود: این حادثه عظیم تاریخی نه تنها در زندگی مردم ایران بلکه در جای جای کره زمین تاثیرگذار بوده است و در همه ابعاد زندگی ما آثار مثبتی داشته است.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه خداوند در مقابل نعمت های خود تکالیفی بر بندگان بار می کند گفت: از جمله برکات این انقلاب، کارهای علمی است که در حوزه علمیه و دانشگاه سرعت گرفته است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: فاصله بین حوزه علمیه پیش از انقلاب اسلامی و امروز بیش از آن چیزی است که برخی تصور می کنند. تصور مردم از دستگاه روحانیت در آن زمان این بود که این افراد روضه خوان هستند. اما به برکت انقلاب اسلامی می توان گفت امام خمینی به شخصیت اول دنیا از لحاظ محبوبیت در بین مردم تبدیل شدند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)،‌ با نقل خاطره ای از سفرشان به آمریکا خاطرنشان کرد: بنده بعد از انقلاب با یکی از دانشجویان آن زمان که در آمریکا تحصیل می کرد به واشنگتن رفتیم و در اطراف کاخ سفید قدم می زدیم که یکی از منافقین آمد و شروع کرد به فحاشی به ما. ما هیچ عکس العملی نداشتیم تا اینکه او رفت و یکی از نگهبانان کاخ سفید را خبر کرد. او آمد و از ما سوال کرد شما برای چه کاری به اینجا آمده اید؟. من گفتم در دانشگاه فیلادلفیا سخنرانی داشتم و آمده ام در شهر قدم بزنم. او احترام کرد و خداحافظی کرد. من نزد خودم احساس کردم او بخاطر اینکه لباس من شبیه به لباس امام خمینی است به من احترام کرد و برای ما مشکلی ایجاد نکرد.

آیت الله مصباح یزدی گفت: حوزه علمیه در سایه پیروزی انقلاب به خود آمد و متوجه شد که وظیفه اش در قبال مردم چیست. یکی از این وظایفی که پیش از انقلاب نسبت به آن غفلت وجود داشت بحث پژوهش بود و افراد بسیار نادری پیگیر چنین مسائلی بودند.

یکی از رهنمودهای ما برای هر چه بهتر رسیدن به آن غایت، بیانیه اخیر مقام معظم رهبری است

آیت الله مصباح یزدی در رابطه با تاثیر انقلاب بر حوزه علمیه بیان داشت: دستاورد های تنها یک دهه از انقلاب با دستاورد های یک قرن پیش از انقلاب برابری می کند. البته متاسفانه فاصله ما با آنچه که باید باشد زیاد است و یکی از رهنمودهای ما برای هر چه بهتر رسیدن به آن غایت، بیانیه اخیر مقام معظم رهبری است و ما خداوند متعال را شاکریم که چنین رهبر حکیمی به ما عطا فرموده و چنین مطالب والایی را در نقطه ای حساس از لحاظ تاریخی به ایشان الهام نموده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به اینکه انگیزه تحقیق و پژوهش از برکات انقلاب اسلامی بوده، افزود: اینکه طلابی از دانشگاه به حوزه علمیه آمده اند از برکات دیگر است که توام با انگیزه های پاک الهی است و مایه امید است که خداوند متعال به آن برکت دهد.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به پیشرفت های غرب در زمینه های پژوهشی اظهارداشت: علم مطلوبیت بالذات دارد و این است که غربی ها تا این حد پیگیر مسائل علمی هستند.

خاطرنشان می شود: در پایان این مراسم از برگزیدگان هشتمین جشنواره امام خمینی(ره) تقدیر شد.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
    0 0
    خداوند حفظ کند که نافذ البصیره و ثابت قدم و مؤمن الطاق امام خامنه ای را

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =