دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ |۲۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 17, 2020
حجت الاسلام سیدجلال حسینی

حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران، حفظ و ترویج دین را مهمترین وظیفه طلاب دانست و گفت: هر کسی در هر سمت و مسئولیتی باید امانتدار، امین و صادق باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در استان کردستان، حجت الاسلام سیدجلال حسینی، صبح امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه امام باقر علیه السلام شهرستان کامیاران، اظهار داشت: کسانی که وارد مدارس علمیه و حوزه می شوند باید دارای شرایط روحی و معنوی خاصی نسبت به دیگران باشند.

مدیر مدرسه علمیه امام باقر(ع) شهرستان کامیاران گفت: طلاب به علت اینکه در دوران تحصیل خود با کتب دینی و نیز احکام و شریعت مقدس اسلام همراه هستند، همواره باید از تهذیب و اخلاق ویژه ای که مخصوص انسان های وارسته و باایمان است برخوردار باشند.

این استاد حوزوی ادامه داد: شما طلبه ها که به عنوان سرباز آقا امام زمان(عج) تحصیل می کنید، باید به خوبی وظایف خود را بشناسید و به آن عمل کنید و برای جامعه پیرامون خود یک الگوی کامل باشید، البته این صفات مخصوص تنها طلاب و روحانیون نیست، بلکه هر کسی در هر سمت و مسئولیتی باید امانتدار، امین و صادق باشد.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: یکی دیگر از وظایف شما طلاب، داشتن اخلاص در تمام امور است؛ رسول اکرم(ص) توجه و تاکید بسیار زیادی بر اخلاص افراد دارند و می فرمایند: «اگر کسی 40 روز خودش را برای خدا خالص نماید، حکمت از قلبش به زبانش جاری خواهد شد».

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =