دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ |۱۹ ربیع‌الثانی ۱۴۴۱ | Dec 16, 2019
حجت الاسلام علی شکری - سمنان

حوزه/ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: ۷۳ مسجد در شهرها و روستاهای سراسر استان آماده برپایی مراسم معنوی اعتکاف است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان، در جمع خبرنگاران، حضور در مناسبت‌های معنوی همچون اعتکاف را مایه بهجت و نورانیت قلب دانست و گفت: بدون شک وجود چنین آیین‌هایی در دین مبین اسلام فرصتی مغتنم در پاک‌سازی قلب و روح و جدایی از مادیات و دل سپردن به معنویات است.

وی در ادامه با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برپایی مراسم اعتکاف در سراسر استان افزود: ۷۳ مسجد در سراسر استان آماده پذیرایی و حضور معتکفان است.

وی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف در هشت شهرستان استان برپا می‌شود ادامه داد: ۳۵ مسجد در شهر‌های استان و ۳۸ مسجد نیز در روستا‌ها برای انجام مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به ثبت‌نام پنج هزار و ۲۰۰ نفر از سراسر استان در این مراسم معنوی عنوان کرد: این مراسم از غروب روز ۲۹ اسفند سال جاری آغاز و در غروب روز دوم فروردین ۹۸ پایان می‌یابد.

حجت الاسلام شکری بیان داشت: تمهیدات لازم برای حضور و اعزام سخنران، مبلغ و قاریان ممتاز قرآن به مساجد برگزارکننده اعتکاف اندیشیده شده و برنامه‌های متنوعی قرار است در این مراسم ازجمله بیان احکام و توزیع بسته‌های فرهنگی انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =