پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حبیب الله شعبانی

حوزه/ حجت الاسلام خطیبی گفت: داشتن صعه صدر و خوش برخورد بودن با مردم و در حالت کلی مردم داری از دلایلی است که به موفقیت نماینده جدید رهبر معظم انقلاب در استان همدان امیدواریم.

حجت الاسلام مهدی خطیبی از اساتید حوزه علمیه قم است در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در همدان با اشاره به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین شعبانی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در استان همدان، گفت: بنده بیش از 20 سال است که با امام جمعه جدید همدان ارتباط دوستی دارم و چه از لحاظ علمی و چه تقوایی و اخلاقی کاملا شناخته شده است.

وی نماینده جدید ولی فقیه در استان همدان را دارای جایگاه بالای علمی عنوان کرد و گفت: در بسیاری از جلسات علمی که در آن به مباحثه در زمینه علمی پرداخته می شود، حجت الاسلام والمسلمین شعبانی یکی از افرادی است همه اعضا شیفته شنیدن دیدگاه های علمی او هستند.

حجت الاسلام خطیبی با بیان اینکه علم اصول پایه و اساس بحث اجتهاد است اظهار داشت: کسی که علم اصولش قوی باشد در بحث های اجتهادی ید طولایی دارد.

استاد حوزه یادآور شد: حجت الاسلام والمسلمین شعبانی، رسائل و مکاسب و حلقات شهید صدر را بارها تدریس کرده است.

حجت الاسلام خطیبی، تقوا را دیگر ویژگی شخصیتی حجت الاسلام شعبانی عنوان کرد و گفت: لبخند همیشگی در مواجهه با افراد از نکات مثبتی است که باید از آن یاد کرد و در کنار تمام خصوصیات اخلاقی و رفتاری، باید به توجه ویژه به مشورت و انتقاد پذیر بودن امام جمعه جدید همدان هم اشاره کرد.

استاد حوزه، مردم مداری را از ویژگی های ائمه جمعه موفق برشمرد و تصریح کرد: داشتن صعه صدر و خوش برخورد بودن با مردم و در حالت کلی مردم داری از دلایلی است که به موفقیت نماینده جدید رهبر معظم انقلاب در استان همدان امیدواریم.

وی در ادامه سیاست جدید جوانگرایی در کشور و ائمه جمعه را گام اصلی در تحقق بخشیدن به گام دوم انقلاب دانست و گفت: حجت الاسلام والمسلمین شعبانی بعد از مقام معظم رهبری که در 40 سالگی به امامت جمعه تهران منصوب شدند، با ۴۱ سال سن جوان ترین امام جمعه است.

استاد حوزه با تاکید بر لزوم حمایت از امام جمعه جدید همدان، اظهار داشت: حال که یک جوان به این مسوولیت منصوب شده است لازم است همه پای کار بیاییم و با تمام وجود از او حمایت کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =