دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ |۲۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 17, 2020
استرالیا به شخصیت نژادپرست که حملات تروریستی را تقصیر اسلام دانسته بود، ویزا نداد

حوزه/ در پی حملات تروریستی در مساجد نیوزلند، دولت استرالیا رسما اعلام کرد به میلو یانوپولوس که نظرات نژادپرستانه ای علیه مسلمانان گفته ویزا نخواهد داد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، در پی حملات تروریستی در مساجد نیوزلند، استرالیا به میلو یانوپولوس، برای یک عامل تحریک کننده جناح راست در این کشور ویزا صادر نکرد. این فرد در واکنش به کشتار مسلمانان در مساجد نیوزلند اسلام را «بربری» و «بیگانه» توصیف کرده بود.

دیوید کولمن وزیر مهاجرت استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد: میلو یانوپولوس با تور پیشنهادی خود امسال اجازه ورود به استرالیا نخواهد داشت، نظرات وی در شبکه های اجتماعی در رابطه با حملات تروریستی کرایست چرچ نفرت انگیز و هولناک بوده و تفرقه را در جامعه دامن می زنند.

رسانه های استرالیایی پیشتر گزارش داده بودند که دولت نخست وزیر اسکات موریسون پیش از این در ماه مارس تصمیم گرفته بود که به این فرد نژادپرست ویزای ورود ندهند، اما پس از تجمع راهپیمایی طرفداران وی، تصمیم شان عوض شد. دولت استرالیا معمولا در رابطه با ویزا دادن به اشخاص بیانیه اعلام نمی کند، اما پس از کشته شدن 50 نفر در حملات تروریستی در نیوزلند توسط یک تروریست جناح راست که در استرالیا متولد شده، روز شنبه استثناء قائل گردیده و این بیانیه را صادر کرد.

این درحالی بود که یانوپولوس روز گذشته در صفحه فیس بوکش به اسلام توهین کرده بود و کشته شدن مسلمانان را تقصیر خودشان دانسته بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =