یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
مسلمانان کلگری «نیروی ویژه» ضد نژادپرستی تشکیل دادند

حوزه/ گروه «نیروی ویژه» مبارزه با نژادپرستی و اسلام هراسی توسط مسلمانان کلگری در کانادا با همکاری ۲۲ سازمان اسلامی و عام المنفعه ایجاد شده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری«حوزه» به نقل از  cbc، به منظور مبارزه با نژادپرستی و اسلام هراسی، گروهی از مسلمانان شهر کلگری در کانادا اقدام به راه اندازی یک «نیروی ویژه» کردند.

به گفته برگزارکنندگان سازمان « نیروی ویژه کلگری ها علیه نژادپرستی، خشونت و نفرت» با نام مختصر «کاروه» توسط شورای اسلامی کلگری ایجاد شده که انگیزه آن حوادثی چون حمله تروریستی در مساجد نیوزیلند و تغییرات در جو سیاسی کانادا بوده است. به علاوه روی کار آمدن قانون بحث برانگیز سکولار در کبک کانادا مبنی بر ممنوعیت نمادهای مذهبی، حجاب، روسری و عمامه برای کارمندان دولت و معلمان نیز از دیگر عوامل ایجاد این نیروی ویژه بوده است.

سوزان نجم الدین یکی از اعضای مرکز اسلامی کلگری در این باره گفت: حقیقتا من تا به حال رفتن به مسجد برایم تا امروز تا این اندازه ترس برانگیز نبوده است.

نجم الدین افزود: وقتی صدایم می کنند یکباره احساس می کنم که یک تیرانداز در کار است! وحشتناک است که تصور کنیم حق رفتن به مسجد و نماز خواندن را نداشته باشیم! مردم عبادت ما را اشتباه تصور می کنند.

گفته می شود سازمان های مختلف اسلامی در کلگری در ایجاد این نیروی ویژه نقش داشته اند و می گویند که اقدام کمی نبوده است. تاکنون فهرستی از 22 گروه که در ایجاد این گروه ویژه مشارکت داشته اند منتشر شده است.

دکتر مکرم زیدی مدیر یک گروه عام المنفعه  فکر برای عمل در کلگری گفت: ما برای فرزندان نمان، اجتماع مان و ملت مان متحد شده ایم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =