یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
انعقاد تفاهنامه همکاری بین اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل زندان‌های استان یزد

حوزه/ تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه فعالیت‌های فرهنگی بین اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل زندان‌های استان یزد منعقد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» از یزد، تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بین اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل زندان‌های استان یزد منعقد شد.

این تفاهم نامه با عنایت به رسالت و اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارتقای فرهنگ عمومی جامعه به ویژه ساماندهی وضعیت مددجویان با دیدگاه فرهنگی، اصلاحی و تربیتی و بازگشت شرافتمندانه آنان به زندگی سالم اجتماعی به امضاء حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی مدیر کل تبلیغات اسلامی و ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندان‌های استان رسید.

بروز آثار مثبت روحی، روانی و تربیتی در زندانیان در دوران محکومیت و همچنین خانوادها آن‌ها از طربق اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری، گسترش فرهنگ و هنر ایرانی، اسللامی در بین مددجویان و خانواده‌های آن‌ها و گسترش فرهنگ قرآنی به عنوان عامل نیرومند و بازدانده از حرم در بین مددجویان زندان از جمله اهداف تعیین شده در این تفاهمنامه می‌باشد.

اعزام روحانیون بهزندان ها جهت انجام امور تبلیعی و مربیان جهت برگزاری کلاس‌های قرآنی، برگزاری کارگاه‌های توانمند سازی ویژه روحانیون شاغل در زندان‌ها با حضور اساتید مجرب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع مهارت‌های زندگی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، همکاری در اجرای برنامه‌های تبلیغی، مذهبی و قرآنی درمناسبتهای ملی و مذهبی درزندان ها و تجهیز کتابخانه زندان‌ها از مهمترین تعهدات اداره کل تبلیغات اسلامی استان در این تفاهمنامه می‌باشد.

در مقابل اداره کل زندان‌های استان نیز در این تفاهم نامه متعهد به فراهم نمودن زمینه لازم برای حضور کارشناسان اعزامی در زندان‌ها، تأمین فضا و امکانات مناسب جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی در زندان، مشارکت دادن آثار زندانیان در زمینه‌های فرهنگی و هنری در نمایشگاه‌ها، نیاز سنجی امکانات مورد نیاز جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری با مشارکت و همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان به منظو بهره مندی از امکانات آن اداره شد.

انتهای پیام/313/23

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =