چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |١٦ صفر ١٤٤١ | Oct 16, 2019
ساخت «پارک های اسلامی» به هدف توسعه گردشگری حلال در اندونزی

حوزه/ وزیر گردشگری اندونزی روز گذشته در پی یک جلسه مذاکره با عنوان «تعهد مدیران اجرایی به گردشگری اندونزی» اعلام کرد که دولت قصد ساختن پارک های اسلامی در چند منطقه را دارد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از tempo، وزیر گردشگری اندونزی اعلام کرد، دولت این کشور با هدف توسعه گردشگری حلال، قصد ساختن پارک های «اسلامی» در چند منطقه را دارد.

عارف یحیی وزیر گردشگری دولت پس از یک جلسه مذاکره با عنوان «تعهد مدیران اجرایی به گردشگری اندونزی» در دفتر جاکارتا، روز گذشته در این باره گفت: ما به چنین مراکزی از کره، ژاپن و دیگر کشورها نیاز داریم.

عارف توضیح داد که بسیاری از نقش آفرینان تجاری خارجی خواستار توسعه و ساختن پارک های حلال و اسلامی در این کشور هستند.

وی علت این موضوع را عدم حساسیت اندونزیایی ها نسبت به مشکلات حلال عنوان کرده و گفت: مردم اندونزی از آنجا که تصور می کنند از قبل زندگی حلال و اسلامی دارند، به همین سبب نیز به ایجاد مراکز حلال برای دیگران فکر نمی کنند.

وزیر در ادامه مردم و نهادها را به ساختن و ایجاد مراکز مشخص برای محصولات حلال و همچنین پارک ها و مراکز فرهنگی اسلامی تشویق کرد.


گفتنی است اندونزی توسط شاخص جهانی مسترکارت – هلال در رابطه با مسافرت جهانی مسلمانان در سال 2019 میلادی ، به عنوان برترین مقصد گردشگری حلال در جهان شناخته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =