دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 24, 2020
وزارت اطلاعات

حوزه/ مدیرکل اطلاعات استان کردستان گفت: سال گذشته با تلاش‌های انجام شده ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری زیرضربه قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سنندج، مدیرکل اطلاعات استان کردستان، در نشست هم‌اندیشی با اصحاب خبر و رسانه این استان در آستانه ایام هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان، گفت: اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه برای دستگاه اطلاعاتی در کشور به شمار می‌رود و بخش زیادی از موفقیت‌های ما به دلیل همراهی و اعتماد مردم به دست آمده است.

وی ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری همه جانبه مردم در راستای تثبیت امنیت پایدار در کردستان، افزود: لازم می‌دانم به عنوان یکی از خدمت گزاران در دستگاه اطلاعاتی از مشارکت و همراهی همه جانبه مردم استان کردستان در این راستا قدردانی نمایم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در ابتدا ضمن گرامیداشت ایام هفته سربازان گمنام امام زمان، گفت: تلاش در راستای عملیاتی کردن شعار سال جاری از سوی همه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان و مدیران یکی از نیاز‌های ضروری است و باید در اولویت قرار داده شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان بر علیه کشورمان در حوزه اقتصادی، افزود: تلاش برای رونق تولید ملی و ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه اشتغال یکی از نیاز‌های ضروری و راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه اقتصادی است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در ادامه ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: سپاه به عنوان یک رکن اصلی تأمین امنیت در کشور به شمار می‌رود و دشمن در راستای مقابله با توانمندی‌های سپاه این اقدام را انجام داده است.

وی در ادامه با اشاره به راهبرد‌های وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران، افزود: همه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در این وزارتخانه در چهار چوب شرع، قانون و اخلاق انجام می‌شود.

وی با اشاره به موضوع آینده‌نگری و آینده سازی و همچنین امنیت بخشی برای همه افراد جامعه، گفت: برای اقتدار امنیتی چارچوب‌های مشخصی تعیین شده است و ما در این چارچوب فعالیت‌ها و اقدامات خود را انجام می‌دهیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه هویت این وزارتخانه اسلامی، انقلابی، ایرانی، عدالت جو، خدمتگزار و پاسخگوست، افزود: اولویت وزارت اطلاعات خدمت به مردم است و ما به عنوان نیرو‌های این وزارتخانه هیچ شأن دیگری را برای خود متصور نیستیم.

وی با بیان اینکه دوری از افراط و تفریط یکی از راهبرد‌های مهم وزارت اطلاعات به شمار می‌رود، افزود: ما تلاش می‌کنیم تا بر اساس اصل عدالت محوری به بهترین شکل ممکن رسالت‌های قانونی خود را انجام دهیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به نگاه وزارت اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد و افزود: ما اعتقاد داریم که لازمه اصلی ایجاد امنیت پایدار استفاده از مؤلفه‌های فرهنگی است و در همین راستا متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم و این موارد را در تمامی برنامه‌های خود انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه هر کسی که تخلفی را انجام دهد در قالب کرامت انسانی و حقوق انسانی با وی برخورد می‌شود، افزود: ما به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل توطئه‌های دشمنان مستحکم ایستادگی می‌کنیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان بزرگترین سرمایه فعلی وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردمی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در تمامی ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سطح ملی و استانی میزان اعتماد مردم به وزارت اطلاعات افزایش پیدا کرده و ما بسیار خرسندیم که توانسته‌ایم با اقدامات و عملیات خود اعتماد مردم را جلب و جذب کنیم.

وی با بیان اینکه رویکرد حرفه‌ای و دانش بنیان در حوزه مأموریت‌های وزارت اطلاعات در اولویت قرار گرفته است، افزود: ما تلاش می‌کنیم که از همه داشته‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها از جمله سرمایه‌های مادی معنوی نخبگان و توانمندی‌ها به بهترین شکل ممکن دفاع کنیم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان روشنگری را از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت اطلاعات عنوان کرد و افزود: روشنگری و برگزاری نشست‌های مختلف با اقشار تأثیرگذار در قالب‌های هم اندیشی و اطلاع‌رسانی در اولویت قرار داده و به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی را یکی از محور‌های اصلی فعالیت در وزارت اطلاعات عنوان کرد و افزود: تلاش برای رونق تولید ملی و رونق اقتصادی با هدف کاهش فقر از دیگر برنامه‌های مهم وزارت اطلاعات است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به مسائل مرتبط با حوزه فرهنگ اشاره کرد و افزود: تلاش برای تولید فاخر در حوزه فرهنگ یکی از نیاز‌های لازم و جدی در سطح کشور به ویژه استان کردستان است.

وی بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگان در تمامی حوزه‌ها از جمله در بخش فرهنگ را یکی از نیاز‌های ضروری عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود که متولیان بخش فرهنگ در استان کردستان به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به تهدید‌های امنیتی کشورمان از جمله استان کردستان اشاره کرد و افزود: شکل‌گیری گروهک تروریستی داعش و نقشه‌های پیش روی آن‌ها نشان دهنده برنامه و توطئه دشمن در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی عنوان کرد: گروهک تروریستی داعش جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می‌دانست و این مهم نشان می‌دهد که استکبار جهانی در این حوزه توطئه‌های جدی را در سر داشت.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه تفکر تکفیری در فقه امام شافعی نیز وجود خارجی ندارد، افزود: حتی این افراد خود امام شافعی را نیز قبول نداشته و به همین دلیل متأسفانه افرادی که وارد این گروهک‌ها می‌شدند مورد اغفال قرار می‌گرفتند و با تبلیغات سو اقدامات ضد امنیتی در کشور شکل می‌دادند

وی به توطئه‌های بی‌پایان دشمن در مرز‌های نزدیک به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امروز سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های غربی در نزدیکی مرز‌های جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند و ما به صورت لحظه‌ای و شبانه روزی تمامی این موارد را مورد رصد قرار می‌دهیم و اقدامات سو آن‌ها علیه امنیت ملی خنثی و در برخی موارد عملیات آفندی علیه فعالیت‌های آن‌ها انجام می‌گیرد.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به موضوع توسعه در استان کردستان اشاره کرد و افزود: تلاش برای توسعه پایدار در استان کردستان و فراهم کردن محیطی با نشاط در این استان از جمله مهمترین اولویت‌های اداره کل اطلاعات استان است.

وی افزود: ما از توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی برای جوانان در این استان به صورت ویژه حمایت می‌کنیم و تلاش داریم تا با رونق اقتصادی فقر را ریشه کن کرده و از قشر آسیب پذیر به بهترین شکل ممکن حمایت شود.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین اقدامات و عملیات صورت گرفته در اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و افزود: سال گذشته در حوزه مسائل امنیتی در استان کردستان تمامی اهداف و توطئه‌های دشمن ناکام مانده است و این مهم بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل اطلاعات استان کردستان است.

وی گفت: در طول سال گذشته با ضربه به ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش، بالغ بر ۱۰۰ نفر از عوامل عملیاتی، پشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته و هر گونه عملیات تروریستی و ایذایی آن‌ها در نطفه خفه شده و مقادیر زیادی تجهیزات و مهمات تروریستی کشف و ضبط شده است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به مسئله منهدم کردن اقدامات تروریستی در پوشش یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: با دستگیری اعضا و مرتبطین مشخص شد که آن‌ها از سوی گروهک تروریستی پژاک مورد حمایت قرار می‌گرفته و متأسفانه ترور و به شهادت رساندن راننده آمبولانس در شهرستان کامیاران نیز با هدایت آنها، توسط تیم‌های گروهک تروریستی پژاک صورت گرفته بود.

وی افزود: هم اکنون افراد وابسته به این حزب به صورت کامل شناسایی و دستگیر و پرونده آن‌ها در دستگاه قضائی در حال پیگیری می‌باشد.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به شناسایی و انهدام بالغ بر ۵ هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب اشاره کرد و افزود: ما در سال ۱۳۹۷ با همکاری مردم موفق شدیم از پیوستن ده‌ها نفر از جوانان استان به گروهک‌های تروریستی جلوگیری کنیم.

وی به مهمترین اقدامات پیشگیرانه در حوزه مسائل اقتصادی توسط اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و افزود: تنها در یک مورد سو استفاده میلیاردی صورت گرفته از کارت‌های بازرگانی مردم استان کردستان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان به انهدام باند قاچاق سوخت و همچنین باند قاچاق کارت‌های سوخت و اوراق جعلی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۱۰ باند بزرگ قاچاق کالا در استان کردستان شناسایی و منهدم شده است.

وی به شناسایی باند فرار مالیاتی در سطح استان کردستان اشاره کرد و افزود: با شناسایی و دستگیری افراد خاطی بالغ بر ۱۸۰ مورد فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۷۹۰ میلیارد تومان شناسایی و برخورد صورت گرفت.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از حضور اهالی رسانه در این نشست افزود: حرفه خبرنگاری در تمامی جهان حرفه پر خطر و آسیب پذیری است و به همین دلیل این حرفه‌ای دارای سختی‌های زیادی است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع اقتصاد رسانه، افزود: ما آمادگی داریم تا با برگزاری نشست‌های مختلف از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در راستای حمایت از اهالی خبر و رسانه حمایت کنیم.

در جریان برگزاری این نشست هم اندیشی جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه به بیان دیدگاه‌ها و سوالات خود پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =