پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
دستیابی آستان حسینی به نسخه ی خطی از مقتل امام حسین(ع) و شعائر حسینی

حوزه/ آستان مقدس حسینی از دستیابی به نسخه خطی نادر و مهم از سید عبد الرزاق المقرم الموسوی نویسنده مقتل امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، آستان مقدس حسینی از دستیابی به نسخه خطی نادر و مهم از سید عبد الرزاق المقرم الموسوی نویسنده مقتل امام حسین (ع) خبر داد.

خضیر عباس از مسئولین آستان حسینی گفت: این نسخه خطی یکی از نسخه های خطی نادر و مهمی است که به خاطر ارتباط آن با روز عاشورا از ارزش تاریخی بهره مند است و این نسخه به خط سید المقرم و چند سال قبل از وفاتش نوشته شده است.

وی افزود: این نسخه خطی به واقعه روز عاشورا در جنبه تاریخی آن پرداخته و تمامی شعائر حسینی را مورد بررسی قرار داده و همچنین به تمامی شبهات و انتقاداتی که در خصوص عاشورا و نهضت حسینی وجود دارد، پاسخ گفته است.

عباس تصریح کرد: این نسخه بر سه محور تاریخ، نقد و طاعات تمرکز دارد.

وی اشاره کرد: سید عبد الرزاق المقرم یکی از بارزترین علما و پژوهشگرانی است که تأثیر بزرگی در عرصه علمی عصر حاضر داشته و او یک فقیه اصولی و پژوهشگر توانا و یکی از علمای اعلام شیعه در یاری اهل بیت (ع) به شمار می رود و برجسته ترین کتاب وی، کتاب مقتل امام حسین (ع) یا "حدیث کربلا" است. او در سال ۱۳۹۱ قمری مصادف با ۱۳۴۹ شمسی دارفانی را وداع گفت .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =