پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
آیت الله امامی کاشانی

حوزه/ امام جمعه موقت تهران در جمع داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی حوزه های علمیه استان تهران گفت: علمای دین أفضلون و سکانداران هدایت مردم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله امامی کاشانی در جمع داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی حوزه علمیه تهران که صبح امروز در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد، اظهار داشت: از این که در جمع شما جوانان مومن و مشتاق ورود به حوزه علمیه حضور دارم خیلی خوشحالم و از این جهت خداوند متعال را شاکر هستم.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با بیان حدیثی از کتاب شریف بحار الانوار، گفت: در این حدیث شریف امام حسن عسگری(ع) از پدر بزرگوارشان امام دهم(ع) میفرمایند، اگر نبود بعد از غیبت آل محمد(ص) کسانی که مردم را به راه حق دعوت کنند همانا مردم در تورهای شییطانی ابلیس گرفتار بودند.

آیت الله امامی کاشانی افزود: در این حدیث شریف علمای دین را عهده دار تبیین اصول و مبانی دین و سکاندار هدایت مردم به سوی حق معرفی می کند و شما عزیزان که قصد ورود به این عرصه را دارید چنین مسئولیتی بر دوش شما قرار داده شده که از دین خدا محافظت و حمایت کنید.

وی گفت: از مضمون این حدیث شریف اینطور فهمیده می شود که مخاطب حدیث علمای عصر غیبت و شما عزیزانی هستید که قدم در این راه گذاشته اید و با این تصمیم خود در راه سکانداری جامعه انسانی برای تبیین و دعوت مردم به معارف اهل بیت(ع) قدم برداشته اید.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: لازمه رسیدن به این جایگاه اهتمام جدی به تحصیل دروس حوزوی و علوم دینی اعم از تفسیر و اصول کلام و عرفان است.

آیت الله امامی کاشانی در پایان خاطر نشان کرد: همه کارهای ما باید با خلوص نیت و هدفمند باشد، تا بیان و قلم تان نافذ باشد. با خدای خود عهد ببندید که برای خدا کار کنید که اگر اینطور باشد مدد الهی همراه شما خواهد بود.

 

 

خبرنگار : سعید امیری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =