چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |١٦ صفر ١٤٤١ | Oct 16, 2019
آیت الله صفایی

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: زکات چرخه اقتصاد را روان می کند و با توجه به این که در محلی که زکات جمع آوری می شود، در همان جا نیز توزیع می شود، می تواند ضمن کاهش فقر، زمینه رفع محرومیت را نیز از آن نقطه فراهم سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نخستین نشست شورای زکات استان بوشهر با محوریت فرآیند جمع آوری زکات گندم و زکات فطریه در سال جاری، اظهار داشت: زکات یک فریضه الهی است اما نباید به حالت اجبار فرار گیرد که نیاز اولیه آن فرهنگ سازی است.

نماینده ولی فقیه استان بوشهر افزود: دهیاران، شهرداران و شوراهای روستایی و شهری می توانند با فرهنگ سازی زمینه ساز احیاء این فرهنگ باشند که نیاز است در هفته اول ماه مبارک رمضان به عنوان هفته زکات استان نام گذاری شود.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: صدا و سیما، رسانه ها و ائمه جمعه در کنار روحانیون می توانند از فضای هفته اول ماه مبارک رمضان برای فرهنگ سازی در زمینه پرداخت زکات استفاده کنند که به دلیل هم زمانی با برداشت گندم استان، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری ادامه داد: زکات چرخه اقتصاد را روان می کند و با توجه به این که در محلی که زکات جمع آوری می شود، در همان جا نیز توزیع می شود، می تواند ضمن کاهش فقر، زمینه رفع محرومیت نیز از آن نقطه فراهم سازد.

وی بیان کرد: مردم باید بدانند که زکات جمع آوری شده در طرح هادی روستایی، رفع فقر، ساخت مسجد، درمانگاه و حسینیه و سایر زیرساخت ها هزینه می شود که این امر نیز نیاز به اطلاع رسانی وسیع دارد.

نماینده ولی فقیه استان بوشهر ادامه داد: با توجه به این که یکی از ظرفیت های مغفول زکات، زکات مستحبی است نیاز است که با یک برنامه ریزی جامع، در این خصوص برنامه ریزی مناسب انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =